Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Bociek: Zadecydowały detale

Grzegorz Bociek: Zadecydowały detale

Niezwykle zacięte spotkanie stoczyły w sobotę w hali Urania Indykpol AZS Olsztyn i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Olsztynianie mieli swoje szanse na zdobycie kompletu punktów, prowadzili nawet 2:0 w setach, ale waleczny beniaminek doprowadził do tie-breaka, w którym Akademicy wygrali dopiero 29:27.

Zdobyty punkt docenił atakujący zespołu z Zawiercia, Grzegorz Bociek. Tak naprawdę detale zadecydowały. Dla nas to jest jeden cenny punkt i możemy się się cieszyć, bo mogliśmy wyjechać z Olsztyna z niczym. Cieszymy się, że doprowadziliśmy do tie-breaka, ale zawsze siedzi w głowie, że jedna piłka mogła zaważyć o tym, że wrócilibyśmy do domu z dwoma punktami – powiedział po zakończonym spotkaniu. – Nasza gra faluje, co było widać. W pierwszym secie zagraliśmy na dobrym poziomie, a w drugim było to totalnie coś innego – dodał Bociek.

Zawiercianie przegrywali w tym meczu już 0:2, ale zdołali wyrównać stan rywalizacji. – Olsztynianie w tym trzecim secie nie zagrali niczego, popełnili sporo błędów. Można powiedzieć, że tak naprawdę to oni nam dali wiarę w to, że możemy jeszcze powalczyć w tym meczu. Po tym wygranym secie nasza gra zaczęła wyglądać lepiej, a potem w czwartym secie olsztynianie nie weszli już na ten swój najwyższy poziom – przyznał atakujący beniaminka. Grzegorz Bociek nie był w stanie przypomnieć sobie równie długiego meczu, w którym uczestniczył. Ten sobotni trwał ponad dwie i pół godziny. – Nie mam pojęcia, nigdy nie patrzę na to, ile trwa mecz. Każdego dnia trenujemy po ponad dwie godziny i jesteśmy przygotowani na takie mecze – powiedział. Nie ukrywał jednak, że odczuwał zmęczenie po takim ciężkim spotkaniu.

Aluron Virtu Warta Zawiercie w Olsztynie był żywiołowo wspierany przez grupę swoich kibiców. – Można śmiało powiedzieć, że mamy najlepszych kibiców w Polsce. Bardzo nam pomagają w naszej grze i czujemy bardzo duże wsparcie z ich strony. Chcemy w każdym meczu grać i wygrywać dla nich. Przebyli naprawdę kawał drogi do Olsztyna, żeby nas dopingować – nie krył słów uznania pod ich adresem Grzegorz Bociek.

źródło: inf. własna, Radio UWM FM