Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Bociek: Marzyłem, żeby wrócić do kadry

Grzegorz Bociek: Marzyłem, żeby wrócić do kadry

fot. Joanna Skólimowska

 

– Zawsze trzeba wierzyć i nie wolno się poddawać. To jest podstawa, jeśli do czegoś dążymy i chcemy coś wygrać. Trenuję po to, żeby zagrać o te igrzyska, więc muszę dać z siebie 100 procent – podkreśla Grzegorz Bociek, który po kilkuletniej przerwie wrócił do reprezentacji Polski, która obecnie przygotowuje się do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. 

Grzegorz Bociek najpierw wygrał z chorobą, a później w dobrym stylu powrócił do gry w siatkówkę. Jego dobra dyspozycja została dostrzeżona przez trenera Antigę, a dzięki temu zawodnik po kilkuletniej przerwie ponownie znalazł się w reprezentacji Polski. Obecnie wraz z kolegami przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który w styczniu rozegrany zostanie w Berlinie. Wprawdzie ostatnio Boćkowi szyki pokrzyżowała trochę drobna kontuzja, ale nie traci on dobrego nastawienia i liczy, że wraz z kolegami powalczy o bilety do Rio de Janeiro. – Zawsze trzeba do wszystkiego podchodzić pozytywnie. Trzeba robić swoje, bo trener będzie dokonywał cięć w składzie. Jak się dobrze wykonuje swoją robotę, to powinno być dobrze – podkreślił Grzegorz Bociek. – Zawsze trzeba wierzyć i nie wolno się poddawać. To jest podstawa, jeśli do czegoś dążymy i chcemy coś wygrać. Trenuje po to, żeby zagrać o te igrzyska, więc muszę dać z siebie 100 procent. Marzyłem, żeby wrócić do kadry. Było ciężko się do niej dostać – dodał atakujący kędzierzyńskiej ZAKSY.

Bociek nie wybiega zbyt daleko w przyszłość. Nie myśli jeszcze o igrzyskach olimpijskich, bowiem najpierw trzeba się do nich zakwalifikować. Sztuka ta wcale nie będzie łatwa, gdyż rywalami biało-czerwonych w Berlinie będą między innymi mistrzowie olimpijscy, triumfatorzy ostatniej edycji mistrzostw Europy oraz srebrni medaliści Ligi Światowej. Zdaniem atakującego polskiej kadry najpierw trzeba skupić się na treningach, później na rywalach, a dopiero po wywalczeniu przepustek do Rio można będzie pomyśleć o igrzyskach. – Nie myślę o Rio. Na razie trzeba będzie się zgrać i dać z siebie maksa na parkiecie. W Berlinie trzeba będzie koncentrować się na rywalach, a na razie musimy skupić się na tym, żeby poprawić co się da i dobrze się zaprezentować – zakończył Bociek.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved