Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gruszczyńska i Strąg w półfinale CEV Satellite w Timisoarze

Gruszczyńska i Strąg w półfinale CEV Satellite w Timisoarze

Świetnie spisały się w piątek w turnieju CEV Satellite Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Po czwartkowej porażce w piątek musiały walczyć z prawej strony drabinki turnieju rozgrywanego w rumuńskiej Timisoarze. Polki wygrały trzy spotkania i awansowały do półfinału. W sobotę powalczą o medal.

W czwartek Polki wygrały w I rundzie, jednak w II musiały uznać wyższość Niemek. Każdy kolejny mecz dla Jagody Gruszczyńskiej i Doroty Strąg był więc w Timisoarze o być albo nie być w turnieju rozgrywanym systemem brazylijskim. O wejście do czołowej ósemki biało-czerwone zmierzyły się z Alise Lece i Martą Ozolina z Łotwy. Pierwszy set nasze siatkarki zagrały koncertowo, rozbijając rywalki do 13. W drugim jednak napotkały na dużo większy opór. Łotyszki walczyły do końca, jednak w ostatnich piłkach to Polki zachowały więcej zimnej krwi, wygrały 22:20 i awansowały do czołowej „ósemki” turnieju.

W kolejnym meczu Gruszczyńska i Strąg zmierzyły się z grecką parą Evangelia Merteki/Konstantina Tsopoulou. Pierwszy set padł łupem Greczynek, mimo iż Polki dzielnie walczyły do końca, to jednak przegrały do 18. Widmo odpadnięcia z turnieju niesamowicie zmobilizowało Jagodę i Dorotę, które w drugiej partii zagrały wyśmienicie, wygrywając do 14. Tie-break był niezwykle wyrównany i zacięty. W końcówce oba zespoły miały piłki meczowe, ostatecznie jednak wygrały biało-czerwone 19:17 i mogły wznieść ręce w geście triumfu.

W ostatnim swoim piątkowym meczu Polki stanęły naprzeciw Ingrid Lunde i Ode Ulveseth z Norwegii. Znów naszym siatkarkom nie wyszedł początek pierwszego seta i musiały gonić wynik. Nie udało się i to rywalki wygrały do 15. W drugiej partii biało-czerwone znów stanęły na wysokości zadania – grały uważniej, skuteczniej i wygrywając do 16, doprowadziły do remisu. W decydującej partii Gruszczyńska i Strąg pewnie prowadziły i wygrały do 11, awansując tym samym do półfinału turnieju.

Jutro w meczu o awans do finału nasze siatkarki zmierzą się z niemiecką parą Behrens/Glenzke, tą samą, z którą przegrały mecz II rundy. Będzie więc okazja do rewanżu.