Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Grupy Azoty PWSZ Tarnów po rundzie zasadniczej

Grupy Azoty PWSZ Tarnów po rundzie zasadniczej

fot. UKS Jedynka Tarnów

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów na trwałe zadomowiły się już w sportowym pejzażu Tarnowa. Spotkania w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oglądają liczni kibice, a drużyna w tym sezonie nie zawodzi. Po rundzie zasadniczej siatkarki popularnej „Jedynki” uplasowały się na trzecim miejscu w tabeli, dzięki czemu już w najbliższy weekend zagrają w pierwszych meczach fazy play-off z drużyną Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.

Tarnowski klub już w poprzednim drugoligowym sezonie awansował do fazy play-off, gdzie zresztą także zmierzył się z drużyną AGH. Przed rozpoczęciem aktualnych rozgrywek celem drużyny było zatem ponowne dostanie się do tego etapu rozgrywek, a potem ewentualna dalsza rywalizacja o awans w fazie ogólnopolskiej kwalifikacji. W tym celu zespół znacząco wzmocnił się przed rozgrywkami, pozyskując w sumie siedem nowych zawodniczek, które dołączyły do wyrównanej i dużej kadry Grupy Azoty PWSZ Tarnów.Od pierwszych ubiegłorocznych spotkań aktualnego sezonu tarnowianki mierzyły tylko w miejsce w czołowej czwórce tabeli, gwarantujące awans do priorytetowej fazy play-off. – To nasze fundamentalne zadanie, główny cel – mówił przed rozpoczęciem rozgrywek trener Marek Skrobot. Ostatecznie cel ten został zrealizowany, bo tarnowianki uplasowały się na trzecim miejscu w tabeli. Na podium wyprzedziły je tylko ekipy AGH oraz Solnej Wieliczka.

Z dotychczasowej postawy tarnowianek zadowolona jest nie tylko wierna publiczność, ale również szkoleniowiec drugoligowej drużyny.– Założyliśmy sobie awans do fazy play-off i to udało się zrealizować. Uważałem od początku, że miejsce w czwórce było niejako naszym obowiązkiem po sukcesie w ubiegłym sezonie i składzie personalnym, jakim w tym sezonie dysponujemy – mówi Marek Skrobot, szkoleniowiec tarnowianek. Trener cieszy się, że jego podopieczne nie zawiodły oczekiwań i ponownie zagrają w fazie play-off.

W tej beczce miodu jest jednak także łyżka dziegciu, ponieważ tarnowianki dały się w tabeli nieznacznie wyprzedzić drużynie z Krakowa, a spośród czterech przegranych spotkań były i takie, które powinny zakończyć się innym rezultatem. – W rundzie zasadniczej oczywiście bezkonkurencyjny okazał się zespół z Wieliczki, bardzo trudno jest komukolwiek z nim rywalizować. Uważam jednak, że mimo wszystko drugie miejsce było w naszym zasięgu, gdybyśmy tylko niepotrzebnie nie stracili kilku punktów… – wspomina Skrobot. – Na szczęście w kontekście fazy play-off nie ma znaczenia drugie czy trzecie miejsce. Mimo czterech porażek w lidze traktuję naszą pozycję jako naprawdę satysfakcjonujący rezultat.

W tym sezonie szkoleniowiec drużyny seniorek „Jedynki” dysponował bardzo szeroką kadrą, dzięki czemu nawet w momentach kontuzji na parkiecie mogła grać niemal równorzędna zawodniczka. Sabina Podlasek, kapitan tarnowskiej ekipy, przyznaje ponadto, że drużyna szybko się zintegrowała. – Pojawiły się w kadrze nowe twarze, więc wspólnie motywowałyśmy się do dobrej gry w tym sezonie. Ostatecznie cieszę się z wyniku, bo uważam, że udało się nam zrealizować cel – mówi jedna z czołowych zawodniczek.

Do sukcesów na parkiecie z pewnością należy również dołożyć sukces frekwencyjny oraz marketingowy, bo także w tym sezonie publiczność z całego regionu bardzo chętnie oglądała emocjonujące mecze „Jedynki” w hali PWSZ, wypełniając ją nieraz do ostatniego miejsca. Z popularności siatkówki w Tarnowie cieszy się prezes klubu. – To dla nas czytelne sygnały, że warto się starać, pozyskiwać nowe zawodniczki, dbać o szkolenie i odpowiednie przygotowania oraz zaplecze finansowe. Na dodatek pełne trybuny wspaniale dopingują siatkarki, które w rundzie zasadniczej naprawdę radziły sobie bardzo dobrze. Chcę podkreślić, że jest to najmocniejszy skład spośród tych, którymi dysponowaliśmy w ostatnich latach – mówi Piotr Górnikiewicz, prezes „Jedynki”. – Dzięki wsparciu sponsorów oraz miejskiej dotacji udało się pozyskać przed sezonem kilka zawodniczek, a runda w ich wykonaniu była bardzo dobra. Myślę, że ta drużyna jest gotowa, aby awansować na wyższy szczebel, co od początku było długofalowym planem zarządu klubu. Teraz dziewczęta są na dobrej drodze, by naprawdę powalczyć w fazie play-off i liczyć się w grze o awans do I ligi.

Tarnowianki uplasowały się po rundzie zasadniczej w czołowej czwórce tabeli, dzięki czemu zagrają teraz w pierwszym etapie fazy play-off. Zmierzą się w nim z drużyną krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, z którą już przed rokiem rywalizowały w tym samym momencie sezonu i ostatecznie przegrały. Teraz drużyna „Jedynki” ma większe aspiracje, co potwierdziła już w trakcie ligowych rozgrywek, gdy na wyjeździe pokonała ekipę AGH. Drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów w ostatnich kilkunastu dniach intensywnie przygotowywała się do rywalizacji z AGH w ramach większej liczby treningów oraz spotkań sparingowych. W jednym z nich tarnowianki niespodziewanie pokonały w minioną sobotę ekipę Solnej z Wieliczki. – W tym meczu dziewczyny pokazały kawał dobrej siatkówki, zagrały naprawdę świetnie pod różnymi względami, co mnie bardzo cieszy – mówi trener Marek Skrobot. – Przez ostatnie tygodnie bardzo ciężko trenowaliśmy, do południa i po południu, teraz czas na spokojniejsze przygotowania do trudnych meczów z drużyną AGH. Musimy zagrać w nich na najwyższym możliwym poziomie – dodaje szkoleniowiec.

Ostateczną stawką rywalizacji w pierwszym etapie fazy play-off jest awans do ogólnopolskiej fazy gry o I ligę w następnym sezonie. Wcześniej jednak należy pokonać przeciwnika z Krakowa w bardzo wymagającej potyczce toczonej do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się już w najbliższy weekend – 5 i 6 marca w Krakowie, a rewanż zaplanowany jest na 12 marca w Tarnowie. – Pięknie byłoby tak zagrać w Krakowie, żeby przed własną publicznością przypieczętować awans do ogólnopolskiego etapu fazy play-off. To moje marzenie – mówi kapitan Sabina Podlasek.

źródło: UKS Jedynka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved