Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W grupie B niemal wszystko pewne, w Katowicach będzie ciekawie

W grupie B niemal wszystko pewne, w Katowicach będzie ciekawie

fot. archiwum

Niedzielne rozstrzygnięcia w szczecińskiej grupie B uspokoiły sytuację. W tym przypadku ostatni dzień rozgrywek nie powinien zbyt wiele zmienić. Trudno bowiem oczekiwać porażki Włochów z Czechami czy Niemców ze Słowakami. Emocji nie zabraknie natomiast w grupie D. Niedzielne rozstrzygnięcia pokazały bowiem, że w Katowicach wszystko jest możliwe.

Wydawało się, że pierwszy dzień rozgrywek w grupie D pokazał rozkład sił poszczególnych ekip. Przegraną Francji z Belgią można było uznać za wypadek przy pracy, a miano najsłabszej drużyny spośród ekip walczących w Katowicach przypisywano Holendrom, którzy przecież przegrali z nisko notowaną Turcją. Drugi dzień walki w Spodku pokazał, że tego typu opinie wydano zdecydowanie za wcześnie. Turcy bowiem byli o krok od pokonania Belgów, brak chłodnej głowy i kilka zerwanych ataków w końcówkach odebrało im szanse na bycie liderem grupy po dwóch dniach. Również Holendrzy w starciu z aktualnymi mistrzami Europy byli równie bliscy triumfu i sprawienia sensacji.Każdy kolejny dzień zmagań w Katowicach przynosi niespodzianki. Kibice są świadkami emocjonujących widowisk, długich wymian i wielu niespodzianek. Przed ostatnim dniem zmagań tak naprawdę wszystko jest możliwe. Niewykluczone jest, że nawet startujący z pozycji siatkarskiego kopciuszka Turcy przy korzystnym układzie wyników zwyciężą w tej grupie. Podopieczni trenera Milenkoskiego zmierzą się z obrońcami tytułu – Francuzami. Trójkolorowi pokazali swoje słabości w tym turnieju i mimo że doświadczenie stawia ich w roli faworytów, postawa walecznych Turków nie pozwala ich skreślać. Sytuację Francuzów w meczu z Holandią uratował Earvin Ngapeth, który wciąż nie jest w pełni sił. Również Turcy mają swoje problemy, bowiem mecz z Belgią przypłacili utratą swojego podstawowego przyjmującego. Ten mecz miał być tylko formalnością, w zależności od wyniku pierwszego starcia dla Francji może być walką o wszystko.

Jako pierwsi na boisko w katowickim Spodku wybiegną Belgowie z Holendrami. Belgowie mają za sobą trudy dwóch tie-breaków. Holendrzy trudny mecz z Francją zakończony o północy. Mimo że Holandia jako jedyny zespół bez triumfu zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, wciąż ma realne szanse na awans. Oranje muszą jednak wygrać z Belgami i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w meczu Turcja – Francja. Postawa Nimira i jego kolegów w starciu z mistrzami Europy pozwala oczekiwać walki od pierwszej do ostatniej piłki. Belgowie walczą o utrzymanie pozycji lidera w grupie i brak gry w barażach, czy po raz kolejny będziemy świadkami zaciętego starcia zwieńczonego tie-breakiem?

Dobra postawa Holendrów znalazła odzwierciedlenie również w typowaniach firmy LVBet. Mimo że wciąż to Belgowie stawiani są w roli faworytów (kurs 1,52 zł), stawka w przypadku triumfu Oranje nie jest dużo wyższa (2,35 zł). Dysproporcję widać natomiast w zestawieniu par Francja – Turcja, tutaj w przypadku triumfu Turków za każdą postawioną złotówkę można otrzymać 6,6 zł, podczas gdy triumf Francji wyceniany jest na 1,07 zł.

Bardziej klarowna jest sytuacja w grupie B. Po zaciętym widowisku pomiędzy Włochami i Niemcami pierwszego dnia kolejne rezultaty nie przynoszą niespodzianek. Wystarczy wspomnieć, że niedzielne starcia kończyły się w trzech setach i w obu meczach wygrywali faworyci. Pewna wygrana nad Słowakami pozwoliła Italii odbudować się i awansować na pozycję wicelidera. Tutaj niewiele może się już zmienić. Na poczynania tej grupy można patrzeć ze spokojem.

Wszystko wskazuje, że poniedziałkowym meczem z Niemcami swoją przygodę z mistrzostwami Europy zakończą reprezentanci Słowacji. Podopieczni Andreja Kravarika walczyli co prawda z Czechami, jednak od Włochów zebrali prawdziwą lekcję siatkówki. Słowakom zostało spotkanie z liderem grupy B – reprezentacją Niemiec. Ekipa Andrei Gianiego w starciu z rywalami z Czech pokazała swoją siłę, nie dając rywalom najmniejszych szans. Podobnego przebiegu można oczekiwać w przypadku spotkania reprezentacji Niemiec i Słowacji. Wygrana umocni naszych zachodnich sąsiadów na pozycji lidera.

Także w drugim meczu grupy B trudno oczekiwać zaskakujących rezultatów. W przypadku wygranej reprezentacji Niemiec ten mecz będzie spotkaniem o drugie lub trzecie miejsce w grupie, a zarówno Czesi, jak i Włosi będą pewni awansu. Zdecydowanym faworytem spotkania będą wicemistrzowie olimpijscy. Mimo wygranej ze Słowakami Czesi nie zaprezentowali się na tyle efektownie, aby móc myśleć, że chociażby urwą punkty Italii. W grupie B kolejne spotkania pogłębiły dysproporcje między ekipami z Italii i Niemiec a Czechami i Słowakami.

Również zdaniem przedstawicieli LVBet wygrane Włochów i Niemców są niemal pewnikiem. W przypadku triumfu Słowaków za każdą postawioną złotówkę można zyskać aż 7,04 zł, podczas gdy stawka dla Niemców wynosi jedynie 1,04 zł. Podobnie prezentują się typy dla drugiej pary, gdzie rola faworyta przypisywana jest Italii (kurs 1,04 zł), a opłacalne może być zwycięstwo Czechów (8,1 zł).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved