Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Gianlorenzo Blengini: Grupa przyjedzie na igrzyska bardziej zmotywowana

Gianlorenzo Blengini: Grupa przyjedzie na igrzyska bardziej zmotywowana

fot. Aleksandra Twardowska

– Wielu mówi mi, że przełożenie igrzysk jest problemem, ponieważ nasi bardziej doświadczeni gracze: od Juantoreny do Zaytseva będą mieli na koncie rok więcej. Uważam jednak, że w międzyczasie odpoczną, a tego nigdy nie mogli zrobić. Ponadto młodzi zawodnicy będą mieli dodatkowy rok doświadczenia. Grupa pojedzie na igrzyska bardziej zmotywowana – powiedział trener reprezentacji Włoch, Gianlorenzo Blengini. 

Rozgrywki włoskiej Serie A zostały zawieszone już kilka tygodni tygodni temu. Przez długi czas w tym kraju jednak powstrzymano się od podjęcia ostatecznych decyzji. W czasie gdy ligi w Polsce, Rosji lub Turcji były już ogłoszone jako zakończone we Włoszech czołowi siatkarze cały czas oczekiwali w napięciu. Dopiero na początku kwietnia tamtejsza federacja podjęła decyzję o tym, że rozgrywki zostały zakończone. – Czy mogliśmy czekać dłużej? Być może, ale nie wiemy, jakie byłyby skutki uboczne takiej decyzji. Nie mam wszystkich danych, które pozwoliłyby mi w pełni ocenić sytuację. Wiem, że wiele drużyn chciałoby osiągnąć swoje cele na parkiecie, ale jestem pewien, że federacja wzięła to wszystko pod uwagę – stwierdził Gianlorenzo Blengini. Pandemia uniemożliwiła także przeprowadzenie igrzysk w Tokio w pierwotnym terminie. Zostały one przełożone na 2021 rok. Jak ta sytuacja może wpłynąć na finalistów poprzednich igrzysk? – To rzecz, która ma także swoje pozytywne aspekty. Wielu mówi mi, że przełożenie igrzysk jest problemem, ponieważ nasi bardziej doświadczeni gracze: od Juantoreny do Zaytseva będą mieli na koncie rok więcej.  Uważam jednak, że w międzyczasie odpoczną, a tego nigdy nie mogli zrobić. Ponadto młodzi zawodnicy będą mieli dodatkowy rok doświadczenia. Grupa pojedzie na igrzyska bardziej zmotywowana – zapowiedział trener.

Włochy są jednym z państw, które najmocniej odczuwają pandemię wywołaną koronawirusem. Jak tą sytuację postrzega trener siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego? – Proszą nas o to, żebyśmy zostali w domu, więc niby nic specjalnego. Nie jesteśmy jednak przyzwyczajeni do tego, że nie możemy decydować o tym, gdzie chodzimy czy też czy możemy się kontaktować z ludźmi. Mamy przed sobą wyzwanie i nie możemy się poddawać – zakończył szkoleniowiec.

źródło: Corriere Torino, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved