Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Grozer oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę

Grozer oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę

fot. Katarzyna Antczak

Choć informacja była podawana jeszcze przed kwalifikacjami olimpijskimi, to teraz znalazła ona swoje potwierdzenie. Jeden z najlepszych niemieckich zawodników – Georg Grozer, zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę. Licznik jego występów koszulce reprezentacji zatrzymał się na 130.

Grozer to postać znana polskiej publiczności. Przez dwa sezony atakujący reprezentował bowiem barwy Asseco Resovii Rzeszów, zdobywając z nią m.in. mistrzostwo Polski. Występując dla „Pasów”, Niemiec pokazał, iż jest świetnym zawodnikiem na swojej pozycji, toteż po sezonie przeszedł on do Biełogorie Biełgorod, by tam zdobyć kolejne trofea klubowe, takie, jak m.in. dwukrotnie Puchar Rosji, mistrzostwo Rosji, a nawet Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata.Oprócz klubowej kariery Grozer był również filarem swojej reprezentacji. W niemieckiej kadrze siatkarz zaliczył debiut w 2007 roku, by z czasem zostać jej największą gwiazdą. Podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce atakujący poprowadził swój zespół do historycznego sukcesu, jak im był brązowy medal imprezy. Trzy lata później z kolei niemieccy siatkarze mogli cieszyć się ze zdobycia drugiego miejsca na mistrzostwach Europy.

36-latek przechodził w reprezentacji również rozczarowania. Największe z nich miało miejsce w 2015 roku i obecnym. Mimo atutu własnej hali Niemcy nie zdołali awansować na Igrzyska Olimpijskie. 5 lat temu drogę na turniej zamknęła im Polska. Tym razem w decydującym spotkaniu lepsi okazali się Francuzi.

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że Grozer zakończy w tym roku reprezentacyjną karierę. Gdyby drużyna prowadzona przez Andreę Gianiego awansowała na IO, najpewniej atakujący odroczyłby swoją decyzję. Brak szansy gry na igrzyskach sprawił, iż siatkarz oficjalnie zakończył swoją reprezentacyjną karierę. O tym fakcie Grozer poinformował na swoim instagtamowym profilu. – Pracowaliśmy ciężko jako zespół, by awansować na igrzyska. Trudny system kwalifikacji zatrzymał nas jednak tuż przed otwartymi drzwiami. Tylko jedna drużyna mogła iść dalej gonić marzenie i przykro mi, że to nie jest nasz zespół – napisał siatkarz. – Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy nas wspierali, pomagali nam i wierzyli w nas, dopóki ostatnia piłka nie spadła na ziemię. To była ogromna przyjemność walczyć w tych ostatnich latach – dodał zawodnik.

źródło: Instagram, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved