Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Grot Budowlani Łódź rozpoczęli przygotowania do sezonu

Grot Budowlani Łódź rozpoczęli przygotowania do sezonu

fot. Sylwia Lis

6 sierpnia Grot Budowlani Łódź rozpoczęli przygotowania do sezonu 2018/2019. Początkowo planowany był otwarty trening dla kibiców oraz mediów w nowej hali, Sport Arenie mieszczącej się nieopodal Atlas Areny. Jednak wciąż trwają odbiory urzędowe obiektu, a hala formalnie jest placem budowy. W związku z tym zespół spotkał się z kibicami oraz mediami na płycie głównej Atlas Areny. Fani mieli okazję porozmawiać z zawodniczkami, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a dziennikarze zadać nurtujące ich pytania. Po spotkaniu drużyna udała się na siłownię, w której odbyła swój pierwszy trening.

  W związku z tym, że Sport Arena wciąż nie jest gotowa na to, by odbył się w niej trening, nasz zespół przeprowadza zajęcia na hali AZS-u Uniwersytetu Łódzkiego. Mamy nadzieję, że od przyszłego tygodnia będziemy mogli zacząć treningi w Sport Arenie – powiedział prezes, Marcin Chudzik.W przygotowaniach do nowego sezonu uczestniczą:

Środkowe: Jaroslava Pencová, Gabriela Polańska, Małgorzata Śmieszek

Rozgrywająca: Ewelina Tobiasz

Przyjmujące: Agata Babicz, Koleta Łyszkiewicz, Oliwia Urban

Na treningach nie zobaczymy przyjmującej Julii Twardowskiej oraz libero Marii Stenzel – zawodniczki przebywają na zgrupowaniu z kadrą Polski. Zabraknie również rozgrywającej, Femke Stoltenborg, która wraz z reprezentacją Holandii przygotowuje się do mistrzostw świata. Nieobecna będzie również atakująca Budowlanych. Klub jest bliski finalizacji rozmów i niedługo będziemy mogli podać nazwisko naszej nowej zawodniczki.

Podczas nieobecności kadrowiczek trenerzy będą uzupełniać skład najzdolniejszymi zawodniczkami z zespołu juniorskiego. W treningach będą brały udział: Amelia Bogdanowicz – siedemnastoletnia rozgrywająca, która dotychczas reprezentowała zespół Lider Konstantynów Łódzki. W przyszłym sezonie będzie w ekipie juniorek Budowlanych; Karolina Garstka – reprezentantka Polski grająca na pozycji libero, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku oraz juniorka Budowlanych; Justyna Kędziora – zawodniczka występująca na pozycji przyjmującej lub libero. Justyna w minionym sezonie debiutowała w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet oraz Ligi Mistrzyń wraz z seniorkami Budowlanych.

Wszystkie trzy zawodniczki swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiały pod okiem trenera Sławomira Kołcza w UKS-ie Liderze Konstantynów Łódzki, klubie partnerskim Grot Budowlanych Łódź.

 

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved