Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grobelna i Sloetjes zamienią Włochy na Chiny?

Grobelna i Sloetjes zamienią Włochy na Chiny?

fot. Michał Szymański

Chiny stają się coraz bardziej atrakcyjnym siatkarskim kierunkiem obieranym przez obcokrajowców. Kluby tamtejszej ligi kuszą wysokimi zarobkami i krótszym sezonem, co sprawia, że coraz więcej zawodników i zawodniczek z czołowych klubów świata decyduje się na grę w Państwie Środka. Nie inaczej będzie w przyszłym sezonie w tamtejszej żeńskiej lidze, a przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok może tylko podnieść poziom sportowej rywalizacji.  Pojawiają się spekulacje, że na chińskich parkietach miałby występować m.in. Kaja Grobelna i Lonneke Sloetjes.Jak donosi portal volleynews.it  w gwiazdy światowej siatkówki zbroi się m.in. Tianjin Bohai Bank, do którego z Savino del Bene Scandicci ma przejść Lonneke Sloetjes. Wraz z Holenderką szeregi tej ekipy ma zasilić Czeszka Andrea Kossanyiova, która miniony sezon spędziła w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała. W Chinach miałaby zagrać również Kaja Grobelna, która zamieniłaby włoskie Reale Mutua Fenera Chieri na ekipę Sahnghai Dunlop, zastępując w niej Niemkę Louisę Lippmann. Ten sam zespół ma przedłużyć umowę z Amerykanką Jordan Larson, która w związku z przełożeniem igrzysk olimpijskich odłożyła o rok zakończenie siatkarskiej kariery.

Z kolei drużyna ze stolicy kraju, Beijing BAW, zainteresowana jest pozyskaniem reprezentantki Korei Południowej Kim Yeon-koung. Na następny sezon w pekińskim zespole ma zostać także Amerykanka Tetori Dixon. Inna siatkarka z USA Hayley Spelman, która poprzedni sezon spędziła w koreańskim Hyundai Hillstate, przymierzana jest do gry w ekipie Liaoning. Wraz z nią miałaby dołączyć do niej chińska gwiazda Zhu Ting.

Do Guangdong Evergrande zaś po kilku miesiącach gry w brazylijskim Minas Tenis Clube ma powrócić Dobriana Rabadżiewa. Wraz z nią szeregi tego klubu ma zaś zasilić Ana Bjelica, która ostatni sezon również spędziła w Brazylii, występując w Gremio de Velei Osasco.

źródło: inf. własna, toflyvolleyball.com, volleyballnews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved