Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Grecy wracają na europejskie salony

Grecy wracają na europejskie salony

fot. CEV

Po dziesięciu latach przerwy męska reprezentacja Grecji ponownie weźmie udział w mistrzostwach Europy. Podopieczni Dimitriosa Andreopoulosa zaczynają przygotowania do tego turnieju. W planach mają sparingi ze Słoweńcami, Słowakami oraz Czarnogórcami.

Ostatnie lata nie były owocne dla męskiej reprezentacji Grecji, której próżno było szukać w światowych czy europejskich turniejach najwyższej rangi. W czempionacie Starego Kontynentu po raz ostatni wystąpili 10 lat temu. W tym sezonie rywalizowali w Srebrnej Lidze Europejskiej, w której dotarli do dwumeczu finałowego. W nim dwukrotnie musieli jednak uznać wyższość Rumunów. Dla nich jednak sezon reprezentacyjny się nie skończył, bowiem we wrześniu po dziesięciu latach przerwy siatkarze z Hellady ponownie zagrają w mistrzostwach Europy. Podopieczni Dimitriosa Andreopoulosa przygotowania do tego turnieju zaczną 25 lipca w Pireusie. Tam będą trenowali w 22-osobowym składzie. W międzyczasie rozegrają szereg meczów kontrolnych ze Słoweńcami, Słowakami oraz Czarnogórcami. Mecze ze Słoweńcami zaplanowane zostały w dniach 21 – 24 sierpnia, a ze Słowakami 5 – 7 września. Wcześniej udadzą się na dwa sparingi do Czarnogóry, które mają zostać rozegrane w dniach 26 – 27 sierpnia.W tym roku czempionat Starego Kontynentu zostanie rozegrany w dniach 12 – 29 września. Po raz pierwszy odbędzie się w czterech krajach, czyli Francji, Belgii, Holandii oraz Słowenii. Grecy zagrają w grupie A, która rywalizowała będzie w Montpellier. Przeciwnikami graczy z Hellady w fazie grupowej będą Francuzi, Włosi, Portugalczycy, Bułgarzy oraz Rumuni. Cztery najlepsze zespoły z każdej z czterech grup awansują do fazy pucharowej.

Skład reprezentacji Grecji:
rozgrywający: Dmytro Filippov, Konstantinos Stivachtis, Stavros Kasampalis
środkowi: Panagiotis Pelekoudas, Ioannis Takouridis, Georgios Petreas, Theodoros Voulkidis, Georgios Papalexiou
przyjmujący: Alexandros Raptis, Rafail Koumentakis, Charalampos Andreopoulos, Athanasios Protopsaltis, Anestis Dalakouras, Andreas-Dimitrios Fragkos
atakujący: Mitar Tzourits, Nikolaos Zoupani, Georgios Tzioumakas, Iraklis Papadopoulos, Dimitrios Mouchlias
Libero: Dimitrios Zisis, Theologos-Christos Daridis, Menelaos Kokkinakis.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved