Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Na południu Europy bez zmian, ekipa Fabiana Drzyzgi nadal niepokonana

Grecja M: Na południu Europy bez zmian, ekipa Fabiana Drzyzgi nadal niepokonana

Siatkarze Olympiakosu Pireus bez większych problemów wygrali swój dwudziesty mecz w lidze greckiej. Tym razem drużyna Fabiana Drzyzgi 3:0 pokonała zespół prowadzony przez Oskara Kaczmarczyka i pewnie lideruje ligowej tabeli z dorobkiem 58 punktów.

PAOK Saloniki nie dał zbyt wielu szans siatkarzom Ethnikos Alexandroupolis – pojedynek tych drużyn trwał zaledwie 77 minut. Praktycznie od początku do końca dominowali gospodarze, w żadnym z setów nie pozwalając rywalom na dobrnięcie do granicy 20 oczek. Dobrze w szeregach zwycięskiej ekipy poradził sobie Nikołaj Uczikow, kończąc mecz z dorobkiem 12 oczek i 55-procentową skutecznością ataku. Na przestrzeni trzech szybkich setów zespół z Salonik postawił aż 8 bloków i nieprzerwanie jest drugą ekipą w ligowej klasyfikacji.

Olympiakos Pireus w godzinę i jedną minutę rozprawił się z drużyną prowadzoną przez Oskara Kaczmarczyka – Foinikas Syros. Poczynaniami swoich kolegów dobrze dyrygował Fabian Drzyzga, który sprawiedliwie rozdzielał piłki w ataku. 18 z nich dostał Todor Aleksjew, 16 Jeroen Rauwerdink, a 13 Mikko Oivanen. Polski rozgrywający sam zapisał na swoim koncie 3 oczka, 2 razy punktował w ofensywie, a dodatkowo raz zatrzymał atak rywali. Gospodarze brylowali w ataku, kończąc aż 67 proc. swoich akcji i nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł. Dla Olympiakosu było to już 20. zwycięstwo w lidze greckiej, co pozwala im na wyraźne liderowanie w tabeli rozgrywek.

Panachaiki Patras w wyjazdowym starciu z AO Kifisias Ateny nie miał praktycznie nic do powiedzenia. Wydarzenia na boisku od początku do końca kontrolowali goście, którym zwycięstwo zajęło zaledwie 56 minut. Gospodarze tylko w drugim secie przekroczyli granicę 15 punktów, a pierwsze skrzypce w szeregach ekipy z Aten grali Taylor Hunt (13 punktów) oraz Michał Wójcik – 12. Wójcik z 16 akcji ofensywnych skończył 12, solidnie prezentując się również w przyjęciu.

Błyskawicznie rozstrzygnął się także pojedynek pomiędzy Ethnikos Pireus i MAS Niki Aeginiou. Wyraźnie lepsi okazali się gospodarze, a największe problemy napotkali oni jedynie w trzeciej odsłonie, wygranej jednak 25:23. Lepsza postawa w ofensywie wystarczyła, aby drużyna z Pireusu mogła cieszyć się ze zwycięstwa, a liderem okazał się Casey Knight, zdobywca 18 oczek.

Najbardziej wyrównany mecz w 20. kolejce ligi greckiej stoczyły ekipy GAS Pamvohaikos Arhiki i Iraklis Petosfairisi. Spotkanie to rozstrzygnęło się w czterech setach, a gospodarzom udało się triumfować jedynie w drugiej odsłonie, w pozostałych lepsi byli gracze przyjezdni. 20 oczek dla swojego zespołu zdobył Apostolos Armenakis, który do 15 punktów w ataku dołożył 3 bloki i 2 asy serwisowe.