Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja M: Olympiakos jak zwykle, zacięty mecz Foinikasu

Grecja M: Olympiakos jak zwykle, zacięty mecz Foinikasu

Siatkarze Olympiakosu Pireus nie zwalniają tempa. W środę Fabian Drzyzga i jego koledzy wygrali ósmy mecz z rzędu I z kompletem punktów prowadzą w tabeli greckiej ekstraklasy. Zacięty mecz z Iraklisem Chalkidas stoczył Foinikas Syros. Podopieczni Oskara Kaczmarczyka wygrali 17:15 w tie-breaku i zachowali trzecie miejsce.

W 8. kolejce rozgrywek greckiej ekstraklasy Olympiakos podejmował były klub Mikołaja Sarneckiego, Kifisias Ateny. Po pierwszym, dość pewnie wygranym secie do 21 gospodarze oddali inicjatywę rywalom i w kolejnej partii musieli gonić wynik. Doprowadzili do remisu w końcówce i po zaciętej walce wygrali 29:27. Trzecia partia przebiegała już pod dyktando podopiecznych trenera Fernando Beniteza Munoza, którzy bez problemu wygrali do 17 i po raz ósmy mogli cieszyć się z kompletu punktów. Fabian Drzyzga rozegrał całe spotkanie w barwach Olympiakosu, zdobywając jeden punkt atakiem i zapisując na swoim koncie jednego asa serwisowego. Do formy wraca Mikko Oivanen, który w tym spotkaniu zdobył 13 punktów. O dwa mniej na swoim koncie zapisał Todor Aleksiew.

Niezwykle ciekawe było spotkanie czwartego w tabeli Iraklisu Chalkidas z trzecim Foinikasem Syros. Po porażce w pierwszym secie podopieczni trenera Oskara Kaczmarczyka wygrali dwa kolejne sety, obejmując prowadzenie w meczu. W czwartej partii znów górą był Iraklis i o wyniku miał rozstrzygnąć tie-break. W decydującej partii cały czas prowadzili gospodarze, jednak Foinikas w ostatniej chwili doprowadził do remisu i po emocjonującej końcówce wygrał 17:15. Siatkarze z Syros zwiększyli swoją przewagę nad rywalem do 2 punktów i zachowali trzecie miejsce w tabeli. Nie do zatrzymania w tym spotkaniu był Bojan Jordanow, który zdobył dla Foinikasu 30 punktów.

W pozostałych meczach rozegranych w środę Iraklis Petosfairisi pokonał na wyjeździe 3:1 najsłabszy w lidze zespół Panachaiki Patras, a w dwóch innych spotkaniach o wyniku rozstrzygał tie-break. MAS Niki Aeginiou wygrał 3:2 na wyjeździe z Pamvohaikosem Arhiki, a Ethnikos Alexandroupolis pokonał w Pireusie swojego imiennika. Mecz drugiego w tabeli PAOK-u Saloniki z Panathinaikosem odbędzie się w czwartek.