Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grecja K: Debiut Klaudii Kaczorowskiej w PAOK-u Saloniki

Grecja K: Debiut Klaudii Kaczorowskiej w PAOK-u Saloniki

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki żeńskiej ekstraklasy w Grecji. Kibice w Polsce śledzić będą z pewnością losy PAOK-u Saloniki, w którym występuje Klaudia Kaczorowska. Zespół prowadzony przez trenera Michala Maška, byłego szkoleniowca ŁKS-u Commercecon Łódź przegrał na inaugurację 2:3 z Panathinaikosem Ateny.

W pierwszej kolejce kobiet PAOK Saloniki, który jest beniaminkiem greckiej ekstraklasy, zmierzył się na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń, jednak zespół prowadzony przez Michala Maška wrócił do gry w trzeciej partii. Siatkarki PAOK-u doprowadziły do tie-breaka, ale w decydującym secie uległy rywalkom 11:15 i musiały zadowolić się zaledwie jednym punktem na inaugurację.

Debiut w lidze greckiej zaliczyła była siatkarka PTPS-u Piła, Klaudia Kaczorowska. Polska przyjmująca zdobyła w tym meczu 12 punktów, z czego 11 atakiem (26% skuteczności) i jeden zagrywką. Kaczorowska zanotowała 43% pozytywnego przyjęcia i 29% przyjęcia dokładnego. Najwięcej punktów dla PAOK-u w tym meczu zdobyła Elena Konstantindou (17).

Pozostałych pięć spotkań 1. kolejki greckiej ekstraklasy zakończyło się wynikami 3:0. Pierwszym liderem został Olympiakos Pireus, który rozgromił w derbowym spotkaniu AE Porphyras. Swoje mecze wygrały również Thiras Saloniki, Pannaxiakos Naksos, ASP Thetis i Aris Saloniki. Kolejne spotkanie PAOK rozegra w sobotę również na wyjeździe, a jego rywalem będzie GS Ilioúpolis Ateny.