Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gran Canaria Cup: Zwycięstwo Czarnych w meczu z Volleyball Bison Bühl

Gran Canaria Cup: Zwycięstwo Czarnych w meczu z Volleyball Bison Bühl

Udanie rozpoczęli udział w turnieju Gran Canaria siatkarze Cerradu Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla pokonali po zaciętym i emocjonującym spotkaniu niemiecką drużynę z Bühl 2:0. Szczególnie wyrównany był pierwszy set meczu, który trwał ponad 40 minut i zakończył się wygraną Czarnych 42:20.

Od początku spotkania radomianie narzucili swój styl gry niemieckiej drużynie. Polska drużyna była skuteczniejsza w ataku oraz polu zagrywki i na początku spotkania prowadziła 10:6. Rywale radomian nie pozostali im dłużni i za każdym razem niwelowali przewagę podopiecznych Roberta Prygla. Gra obu drużyn falowała, w ekipie Czarnych mogła podobać się gra Michała Filipa czy Tomasza Fornala, którzy byli wyróżniającymi się zawodnikami. W końcówce seta przy stanie 23:20 dla radomian w ich szeregi wkradło się rozluźnienie, co skrupulatnie wykorzystali rywale i wyrównali stan seta na 23:23. Przez długi czas trwania gry na przewagi żadnej z drużyn nie udało się zakończyć zmagań, kibice mogli oglądać długie wymiany obu ekip. Obie też popełniły wiele błędów własnych szczególnie w polu zagrywki (26:6, 29:29, 32:32). Ostatecznie po długiej i emocjonującej grze trwającej blisko 40 minut zwycięsko z tego seta wyszli gracze z Mazowsza 42:40.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Rubena Wołochina wyciągnęli wnioski z przegranego seta i na początku po atakach Achroriona Sobirowa oraz Felixa Orthmanna prowadzili 5:2. Radomianie nie pozostali dłużni swoim rywalom, szybko odrobili straty i prowadzili 12:10. Po ataku Michała Filipa przewaga Czarnych wzrosła do trzech punktów (15:12). Podobnie jak to miało miejsce w premierowej odsłonie meczu, radomscy siatkarze popełnili wiele błędów własnych i przy stanie 18:17 o przerwę na żądanie poprosił trener Robert Prygiel. As serwisowy Jakuba Rybickiego przyczynił się do szybkiej reakcji trenera zespołu z Bühl. Na nic się to zdało, ekipa Czarnych zdobyła punkt w bloku i miała czteropunktowy zapas (21:17), który utrzymał się do końca tego seta. Tym samym drużyna z Radomia wygrała drugą partię 25:21 i cały mecz 2:0. Trenerzy obu drużyn desygnowali do gry wszystkich zawodników, często rotowali składem i mieli możliwość sprawdzenia gry swoich drużyn w różnych ustawieniach. W kolejnych spotkaniach Czarni zagrają z ekipą z Finlandii – Lentopalloseura Etta oraz gospodarzami Hiszpanami – CV7 Islas Vencindario.

Cerrad Czarni Radom – Volleyball Bison Bühl 2:0
(42:40, 25:21)

Czarni: Ostrowski (3), Giger (2), Filip (12), Huber (7), Fornal (7), Kwasowski (15), Ruciak (libero) oraz Rybicki (2) i Żygałow (3)
VB Bühl: Matt (7), Orthmann (7), Schmidgall (1), Qafarena (9), Sobirow (5), Balster (10), Ruiz (libero) oraz Stohr i Goralik

W drugim spotkaniu fiński zespół Lentopalloseura pokonał gospodarzy turnieju 2:1. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w tie-breaku, pierwszy set był zacięty i wygrali go siatkarze z Finlandii, w drugiej partii lepsi byli gospodarze, którzy dosyć pewnie pokonali swoich rywali. W secie prawdy ekipa Lentopallossuera udowodniła swoją wyższość i obok Czarnych ma na koncie jedno zwycięstwo.

Lentopalloseura Etta – CV 7 Islas Vecindario 2:1
(25:22, 16:25, 15:10)