Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Graham Vigrass: Zdrowie jest ważniejsze od medali i tytułów mistrzowskich

Graham Vigrass: Zdrowie jest ważniejsze od medali i tytułów mistrzowskich

fot. Klaudia Piwowarczyk

– To był dziwny sezon. Mieliśmy świetne momenty. Byliśmy przekonani, że możemy dokonać czegoś wielkiego zarówno w PlusLidze, jak i w Lidze Mistrzów. Ale zdrowie jest ważniejsze od medali i tytułów mistrzowskich – powiedział Graham Vigrass, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa drużyn w PlusLidze. Podopieczni Slobodana Kovaca mieli walczyć o medale, ale sezon skończyli dopiero na czwartym miejscu. Nie zagrali nie tylko w play-off, ale nie została dokończona nawet runda zasadnicza. – Szkoda, że rozgrywki w PlusLidze zostały zakończone. Każdy z nas chciał zagrać w play-off, ale doceniamy fakt, że wzięto pod uwagę nasze zdrowie. To jest najważniejsze – skomentował Graham Vigrass, według którego podjęto słuszną decyzję o wcześniejszym zakończeniu rozgrywek. – Tak należało postąpić. Fajnie byłoby powalczyć o medale, ale tak będzie najlepiej dla zawodników, naszych rodzin, ludzi pracujących w klubach, a także dla obywateli całej Polski – dodał doświadczony środkowy.Nie ukrywa on, że w tym sezonie jastrzębianie grali w kratkę. Rozgrywali świetne mecze, by choćby wspomnieć dwa zwycięstwa z Zenitem Kazań, ale zaliczali także wpadki w PlusLidze. – To był dziwny sezon. Byliśmy w grze. Mieliśmy świetne momenty w tych rozgrywkach. Byliśmy przekonani, że możemy dokonać czegoś wielkiego zarówno w PlusLidze, jak i w Lidze Mistrzów. Pokazaliśmy, że kiedy wznosiliśmy się na nasz najwyższy poziom, byliśmy w stanie wygrywać z najlepszymi na świecie. Zdarzały nam się również trudniejsze przeprawy w polskiej lidze, ale kiedy doszliśmy do szczytowej formy, nie było na nas mocnych. Ale jak już wcześniej wspomniałem, zdrowie jest ważniejsze od medali i tytułów mistrzowskich – ocenił kanadyjski siatkarz,

Europejska Konfederacja Siatkówki wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji dotyczącej europejskich pucharów. W Lidze Mistrzów w ćwierćfinale mieli grać podopieczni trenera Kovaca, ale mało prawdopodobne jest dokończenie zmagań. – Bardzo chcielibyśmy dokończyć swoje występy na arenie europejskiej, ale jeśli wybór będzie na zasadzie zdrowie zawodników i ludzi czy gra, to decyzja jest prosta. Nie sądzę, żebyśmy dokończyli te rozgrywki, zwłaszcza biorąc pod uwagę sezon reprezentacyjny i to, co stało się z igrzyskami olimpijskimi – zaznaczył zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Obecnie Kanadyjczyk jest już w swoim kraju. Przebywa z rodziną i przestrzega zalecenia kanadyjskich władz. – Kanada podjęła kroki w kierunku izolacji obywateli i ograniczeń w przemieszczaniu się, do których mam zamiar się stosować. Pozostanę z moimi najbliższymi zamknięty w czterech ścianach – zakończył Graham Vigrass.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved