Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Graham Vigrass: Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu

Graham Vigrass: Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu

fot. onicowarszawa.pl

Nowym nabytkiem ONICO Warszawa został Graham Vigrass. Kanadyjski środkowy przebywa z kadrą swojego kraju w Polsce, gdzie przygotowuje się do sezonu reprezentacyjnego. – W tamtym roku trenerem reprezentacji Kanady został Stephane Antiga. Muszę przyznać, że jego obecność w ONICO Warszawa miała duży wpływ na moją ostateczną decyzję. Bardzo dobrze współpracuje mi się ze Stephane’em, uważam, że jest rewelacyjnym szkoleniowcem – mówił nowy zawodnik stołecznego klubu. Po pierwsze – witamy w Polsce i na pokładzie ONICO Warszawa. Cieszysz się na myśl o wyzwaniach w nowym klubie?

Graham Vigrass: – Bardzo cieszę się na myśl o nowych wyzwaniach. PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie, więc nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu. Jestem naprawdę bardzo podekscytowany. Wiem, że Warszawa to duże miasto, więc na pewno się w nim odnajdę.

W tym sezonie zostałeś mistrzem Niemiec. Co zadecydowało o tym, że zmieniłeś klubowe barwy?

– W tamtym roku trenerem reprezentacji Kanady został Stephane Antiga. Muszę przyznać, że jego obecność w ONICO Warszawa miała duży wpływ na moją ostateczną decyzję. Bardzo dobrze współpracuje mi się ze Stephane’em, uważam, że jest rewelacyjnym szkoleniowcem. Drugim czynnikiem był poziom ligi. PlusLiga jest zdecydowanie bardziej profesjonalna niż liga niemiecka. Bardzo dobrze czułem się w Berlinie, jednak między czołówką a pozostałymi ekipami jest duża różnica poziomu. W Niemczech jest zaledwie kilka dobrych drużyn, w Polsce rozgrywki są bardzo wyrównane, każdy może wygrać z każdym. Dzięki temu emocje są zdecydowanie większe.

Wielu twoich kolegów z reprezentacji gra na co dzień w PlusLidze. Pytałeś ich o wrażenia, zanim podjąłeś decyzję o podpisaniu kontraktu z ONICO?

– Nie pytałem ich, ponieważ już wcześniej słyszałem wiele dobrych opinii. Od roku w Warszawie gra Sharone Vernon-Evans, który od początku był bardzo zadowolony z grania tutaj. Poza tym wszyscy Kanadyjczycy bardzo pozytywnie oceniają PlusLigę, dlatego nie miałem żadnych wątpliwości.

Wraz z reprezentacją Kanady rozegrałeś już w Polsce kilka spotkań. Jak podoba ci się tutejsza atmosfera?

– Polska to najlepsze miejsce do grania w siatkówkę na całym świecie. W Berlinie mieliśmy bardzo fajnych kibiców, chyba najlepszych w całej lidze. Trudno jednak porównać to do atmosfery, która panuje na meczach w Polsce. Siatkówka jest tu jednym z najpopularniejszych sportów, na meczach reprezentacji niemal zawsze są pełne trybuny. Dla mnie to bardzo rzadki widok, więc bardzo cieszę się z każdego spotkania rozegranego w Polsce.

Od roku Stephane Antiga łączy obowiązki trenera ONICO Warszawa i reprezentacji Kanady. Jak oceniasz współpracę z francuskim szkoleniowcem?

Jestem bardzo zadowolony. Stephane jest młodym szkoleniowcem, niedawno sam zakończył karierę, dzięki czemu doskonale nas rozumie. W drużynie panuje znakomita atmosfera, wszyscy dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Poza tym jest świetnym taktykiem. Myślę, że każdy z nas zawdzięcza mu rozwój siatkarskich umiejętności.

We wrześniu odbędą się mistrzostwa świata. Jaki jest wasz cel na ten turniej?

Celem, jak zawsze, jest medal. Wierzę, że stać nas na osiągnięcie najwyższej, światowej formy. Do września jednak jeszcze dużo czasu, teraz musimy skupić się na treningach i Lidze Narodów. Wierzę, że z każdym tygodniem będziemy prezentować lepszą formę.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved