Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Graham Vigrass: Medal motywuje nas do dalszej pracy

fot. FIVB

Reprezentacja Kanady w Final Six tegorocznej Ligi Światowej osiągnęła swój historyczny sukces. Kadra prowadzona przez Stephane’a Antigę pokonała w meczu o brązowy medal 3:1 Amerykanów i stanęła na najniższym stopniu podium turnieju. Szkoleniowiec Kanady już jednak myśli o przyszłości. – Musimy szkolić naszych młodszych zawodników i mieć szerszą grupę siatkarzy, żeby wygenerować pomiędzy nimi rywalizację.

Czarnym koniem Ligi Światowej okazali się Kanadyjczycy, którzy nie tylko awansowali do Final Six, ale sięgnęli w Kurytybie po brązowy medal tegorocznej Ligi Światowej. Choć w półfinale ekipa spod znaku klonowego liścia musiała uznać wyższość Francji, to w starciu o brązowy krążek pokonała Stany Zjednoczone. Tym samym kanadyjscy siatkarze mogli cieszyć się z pierwszego podium Ligi Światowej w swojej historii. – To coś wielkiego, to nasz pierwszy medal w dużej imprezie. Naprawdę motywuje nas to do dalszej pracy i walki o kolejne podium – skomentował Graham Vigrass, który został także wybrany do najlepszej szóstki turnieju finałowego. – Podnieśliśmy znacznie poziom naszego programu szkoleniowego na przestrzeni ostatnich lat, zwłaszcza pod okiem poprzedniego szkoleniowca, Glenna Hoaga. To jest najlepszy poziom, na którym do tej pory graliśmy. Musimy nadal grać w turniejach tej rangi, aby cały czas stawać się lepszymi – zapowiedział kanadyjski środkowy.Dram Team Ligi Światowej

O przyszłości kanadyjskiej kadry myśli już również szkoleniowiec zespołu, Stephane Antiga. Po raz kolejny francuski trener w pierwszym roku pracy z reprezentacją osiągnął znaczący sukces. – Kiedy już zasmakujesz medalu, chcesz to uczucie powtórzyć i to tak naprawdę jest naszym celem – podsumował Antiga. Teraz Kanadyjczyków czekają mistrzostwa strefy NORCECA, a z tego turnieju pięć najlepszych ekip uzyska awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Selekcjoner Kanady myśli już jednak o jeszcze dalszej przyszłości. – Musimy szkolić naszych młodszych zawodników i mieć szerszą grupę siatkarzy, żeby wygenerować pomiędzy nimi rywalizację. Chcemy podnosić poziom szkolenia i osiągać dobre rezultaty, jednocześnie jednak chcemy stworzyć nowych siatkarzy – podkreślił Stephane Antiga. Czy brązowy medal Ligi Światowej to dopiero początek kanadyjskich sukcesów?

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved