Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Grabowski: Zdecydowały umiejętności poszczególnych zawodniczek

A. Grabowski: Zdecydowały umiejętności poszczególnych zawodniczek

fot. Katarzyna Antczak

W ostatnim spotkaniu zamykającym 11. kolejkę Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław odniosły kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem w Bydgoszczy pokonały miejscowy Pałac 3:0. Dzięki tej wygranej wrocławianki umocniły się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. – Graliśmy na tyle, na ile starczyło nam umiejętności. ale zespół Impelu lepiej zagrywał i zrobił to, co do niego należało i zasłużenie wygrał to spotkanie – powiedział po meczu z Impelem Wrocław Adam Grabowski trener bydgoskiego zespołu.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz dość łatwo przegrały na własnym parkiecie z Impelem Wrocław 3:0. – Graliśmy na tyle, na ile starczyło nam umiejętności, ale zespół Impelu lepiej zagrywał i zrobił to, co do niego należało i zasłużenie wygrał to spotkanie – przyznał Grabowski, szkoleniowiec ekipy z Bydgoszczy.Choć decydującą rolę w tym spotkaniu odegrała zagrywka przyjezdnych, a w szczególności Michy Hancock, to Pałac też kilkukrotnie postraszył rywalki swoją zagrywką, ale to nie wystarczyło nawet na ugranie seta w tym pojedynku. Szkoleniowiec Pałacu podkreśla, że jego drużyna w najbliższych spotkaniach będzie starała się wrócić do swojej dobrej gry, którą prezentowała w poprzednich meczach. – My też pokazaliśmy kilka razy mocną zagrywkę i rywalki też miały problemy z przyjęciem, ale cały zespół Impelu Wrocław zagrywał mocniej od nas, zadecydowały też umiejętności poszczególnych zawodniczek. Mi najbardziej po naszej stronie brakowało zachowania zimnej krwi w wystawie sytuacyjnej piłki całej drużyny i ten element musimy poprawić. Ten mecz pokazał, że musimy wrócić do najprostszych zagrań oraz form dogrania piłki, wystawa z głębi pola, atak na wysokiej piłce. W naszej grze musi być też sporo podbijania piłek w obronie, jeżeli chcemy coś dalej ugrać w lidze – wyjaśnia trener pałacanek.

W następnej kolejce bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Na pewno wiemy, z kim gramy i nie będzie to łatwy mecz, dlatego zrobimy wszystko, żeby wrócić do tych elementów, które nam we wcześniejszych spotkaniach wychodziły, więc musimy tutaj popracować nad nabraniem pewności siebie w swojej grze i podczas meczów powinniśmy mniej myśleć o wyniku, a bardziej skupić się na jakości tych zagrań – zakończył Adam Grabowski.     

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved