Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. C: Rosjanie niepokonani, wygrali grupę C bez straty seta

ME, gr. C: Rosjanie niepokonani, wygrali grupę C bez straty seta

Świetnie jak na razie spisuje się na mistrzostwach Europy reprezentacja Rosji. Sborna po raz trzeci wygrała 3:0 i z kompletem punktów oraz bez straty seta wygrała rozgrywki grupy C. Tym razem pokonani zostali Hiszpanie, dla których była to trzecia porażka i w efekcie pożegnali się już z turniejem.

Faworytem ostatniego spotkania w grupie C byli Rosjanie, ale na początku na boisku trwała wyrównana walka. Żadna z drużyn nie była w stanie narzucić swojego rytmu gry i wynik nieprzerwanie oscylował w okolicach remisu (10:10). Na prawej stronie nie zawodził Augusto Calito (13:12), ale i Sborna nie miała problemów ze swoją ofensywą (15:15). Dopiero seria mocnych zagrywek Maksima Michajłowa pozwoliła jego ekipie odskoczyć na aż cztery oczka (20:16), a swoje trzy grosze w tym elemencie dołożył również Wołkow (23:17). Nie po raz pierwszy w tym turnieju seta bezpośrednio zza linii 9. metra zakończył wprowadzony na zmianę zadaniową Maksim Żygałow (25:19).

Tym razem Rosjanie od początku narzucili rywalom swój rytm gry i po udanym zbiciu Jegora Kluki, który w tym turnieju na boisku pojawił się po raz pierwszy, Sborna miała dwa oczka zaliczki (5:3). Dobrze funkcjonował również rosyjski blok, sprowadzając oba zespoły na przerwę techniczną (8:4). Chociaż Hiszpanom udało się odrobić część start, to szybko blokiem zagrał Artiom Wolwicz (11:7). Na boisku niewiele się zmieniało, mocne serwisy między innymi Dmitrija Wołkowa, a do tego skuteczne ataki jego kolegów na środku siatki nie pozwalały ekipie z południa Europy na zbyt wiele (16:10). Hiszpanie nie byli w stanie przeciwstawić się silnej rosyjskiej siatkówce, a do tego sami popełniali masę błędów (12:23). Sborna nie przedłużała losów tej odsłony i dynamicznym atakiem Ilji Własowa zakończyła tę część meczu (25:13).

Po dziesięciominutowej przerwie ekipy rozpoczęły walkę na nowo i jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Hiszpanii (6:4). Udaną kiwką z drugiej piłki popisał się Angel Trinidad (7:5), jednak już po chwili obudził się blok Rosjan, a zdecydowany atak Michajłowa dał minimalną przewagę jego ekipie (8:7). Podopieczni Siergieja Szlapnikowa nieprzerwanie czujnie prezentowali się w bloku, na prawym skrzydle nie zawodził Michajłow (14:11). Drużyna trenera Fernana Beniteza nie wykorzystywała swoich szans, popełniając kolejne błędy (15:18) i dopiero udana kontra Augusto Colido pozwoliła jej nawiązać kontakt punktowy, a pomyłka rywali doprowadziła do remisu po 18. Juan Gonzalez popisał się dynamicznym zbiciem, a dwa błędy z rzędu Sbornej zmusiły Siergieja Szlapnikowa do wzięcia czasu (19:21). Po przerwie przez blok nie przedarł się Michajłow i po błędzie odbicia Wołkowa o kolejną przerwę poprosił rosyjski szkoleniowiec (21:23). Dmitrij Wołkow nie pozwolił rywalom przedrzeć się przez jego dłonie, a chwilę potem skończył kontrę, która dała Rosji piłkę meczową (24:23) i to on zakończył całe spotkanie, wciskając piłkę między blok i antenkę.

Hiszpania – Rosja 0:3
(19:25, 13:25, 23:25)

Hiszpania: Trinidad (3), Noda (4), Fernandez (2), Fornes (6), Gonzalez (6), Colito (11), Ruiz D. (libero) oraz Almansa (1), Vigil i Ruiz F. (4)
Rosja: Własow (9), Wolwicz (6), Grankin (1), Wołkow (13), Bierieżko, Michajłow (18), Gołubiew (libero) oraz Butko, Żygałow (1), Kluka (4), Kurkajew (6) i Martyniuk (libero)