Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. C: Hiszpania nie zaskoczyła, Bułgaria zwycięska

ME, gr. C: Hiszpania nie zaskoczyła, Bułgaria zwycięska

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Bułgarii według planu pokonała hiszpańskich siatkarzy w drugim spotkaniu grupy C mistrzostw Europy. Hiszpanie sprawili rywalom problemy jedynie w drugiej odsłonie, co nie miało jednak żadnego wpływu na końcowy wynik.

Hiszpanie spotkanie rozpoczęli od punktowej zagrywki Andresa Villeny, a potem skuteczniej zaczęli grać Bułgarzy, atakując wszystkimi strefami (8:6). Hiszpanie po pierwszej przerwie technicznej zaliczyli asa serwisowego, wyrównując stan na tablicy wyników, ale tym samym popisał się Rozalin Penczew (10:8). Kiedy podopieczni Plamena Konstantinowa postawili dwa udane bloki, ich przewaga wzrosła do czterech oczek (15:11). Po drugim regulaminowym czasie na boisku niewiele się zmieniło i cały czas inicjatywa leżała po stronie Bułgarów (19:13), a rywale nie mogli poradzić sobie ze sforsowaniem szczelnego bloku, nieważne z której strony atakowali (14:23). Z pola zagrywki nie schodził Rozalin Penczew (24:14), a ostatnie słowo należało do Cwetana Sokołowa, który zakończył premierową odsłonę atakiem po prostej (25:15).Dwoma „czapami” Bułgarzy otworzyli kolejną odsłonę, a ich zabójcze kontry nie pozwalały Hiszpanom na zbyt wiele i o czas przy stanie 0:4 poprosił trener Fernan Munoz Benitez. Na niewiele się to zdało, bo po asie serwisowym Nikołaja Penczewa przewaga czwartej ekipy poprzednich mistrzostw Europy wzrosła do sześciu oczek (8:2). W końcu jednak i Bułgarów dopadł przestój, a blokiem zaczęli grać zawodnicy z południa Europy (9:11). Andres Villena dołożył do tego skuteczny serwis, który pozwolił nawiązać kontakt punktowy (11:12). Drużyna trenera Konstantinowa odzyskała swoją skuteczność (15:12), a Hiszpania dawała z siebie wszystko i utrzymywała z przeciwnikiem kontakt (16:17) i wreszcie po dwóch dobrych serwisach Juana Manuela Gonzaleza przewagę uzyskali gracze trenera Munoza, powiększając ją po bloku na Sokołowie (21:19). Skuteczna kontra Hiszpanów z prawego skrzydła dała im piłkę setową (24:21), ale rywale jeszcze obronili się, atakując piłkę przechodzącą, a dwa zbicia w aut odwróciły losy tej partii. Setbole miała raz jedna, raz druga ekipa, a w końcu los tej odsłony rozstrzygnął as serwisowy Todora Skrimowa (28:26).

Chociaż to drużyna „junaków” prowadziła na początku kolejnej partii 3:1, to szybko na tablicy wyników pojawił się remis, a as serwisowy dał niewielką przewagę Hiszpanom (6:4). Podopieczni Plamena Konstantinowa odzyskali inicjatywę głównie dzięki udanym akcjom na skrzydłach Todora Aleksiewa (9:7). Drużyna z południa Europy wcale jednak nie zamierzała się poddawać i po dobrych akcjach Sergio Nody doprowadziła do remisu po 12. Reprezentacja Bułgarii skutecznymi akcjami wyszła prowadzenie, a sytuację na siatce wykorzystał Nikołaj Nikołow (19:17). Punktową zagrywką popisał się ponownie Skrimow (21:17) i dodatkowo w ofensywie zaczęli mylić się Hiszpanie. Potrójny bułgarski blok dał graczom z Bułgarii piłkę meczową (24:18), ale rywale obronili trzy z nich (21:24). W końcu jednak autowe zbicie zakończyło ten pojedynek.

GALERIA Z MECZU

Bułgaria – Hiszpania 3:0
(25:15, 28:26, 25:21)

Składy zespołów:
Bułgaria: Bratoew (2), Penczew R. (4), Josifow (5), Penczew N. (8), Nikołow (16), Sokołow (18), Salparow (libero) oraz Gocew (2), Skrimow (3), Aleksiew (4) i Iwanow
Hiszpania: Villena (9), Noda (11), Vigil (9), Valcarcel (4), De Amo (1), Gonzalez (5), Martinez (libero) oraz Trinidad, Posadas (libero), Ruiz i Colito (3)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy C mistrzostw Europy M

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved