Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Górecka i Strantzali zagrają w jednym zespole?

Górecka i Strantzali zagrają w jednym zespole?

fot. Michał Szymański

Wszystko wskazuje na to, że Zuzanna Górecka i Olga Strantzali z Legionovii w przyszłym sezonie mogą spotkać się na parkiecie po tej samej stronie siatki. Mimo propozycji powrotu do polskiej ekstraklasy polska przyjmująca chce zostać we włoskiej Serie A. Pozyskaniem Góreckiej mocno zainteresowany jest zespół Bosca San Bernardo Cuneo, gdzie według włoskich mediów ma również trafić Strantzali.

Zuzannę Górecką i Olgę Strantzali łączy to, że obie były siatkarkami DPD Legionovii Legionowo, chociaż nie w tym samym czasie. Młoda polska przyjmująca przeprowadziła się rok temu z Legionowa do Novary i w ostatnim sezonie reprezentowała barwy zespołu Igor Gorgonzola. Greczynka grała w Legionovii w tym sezonie i po nim opuści zespół.To co nie udało się w polskiej lidze, może udać się we włoskiej – obie siatkarki prawdopodobnie w przyszłym sezonie spotkają się w jednej drużynie. Górecka miała wprawdzie propozycje powrotu do polskiej ekstraklasy, ale zawodniczka nie ukrywa, że chce jeszcze zostać we Włoszech. Wiadomo, że opuści po sezonie Novarę, okazało się, że pozyskaniem jej zainteresowany jest klub z Cuneo.

Do Bosca San Bernardo Cuneo ma również trafić z Legionovii Olga Strantzali. Czy to właśnie Greczynka wraz z Górecką utworzy podstawową parę przyjmujących w tej drużynie? Tego jeszcze nie wiadomo. Do Cuneo przejdzie 30-letnia włoska rozgrywająca Noeli Signorile (ostatnio RC Cannes), blisko zespołu jest również 20-letnia Rachele Morello, która pełniła rolę drugiej rozgrywającej w Novarze.

Z Cuneo po sezonie mają odejść rozgrywająca Carlotta Cambi (do Il Bisonte Firenze), belgijska atakująca Lise van Hecke, a także środkowa Sonia Candi i przyjmujące Srna Marković i Yamila Nizetich.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved