Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Goleniów Cup: Pałac Bydgoszcz najlepszy

Goleniów Cup: Pałac Bydgoszcz najlepszy

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz okazały się najlepsze w turnieju Goleniów Cup. Oprócz ekipy Piotra Mateli udział w turnieju wzięły także zawodniczki Volley Wrocław, BKS-u Bielsko-Biała i Energi MKS Kalisz. W niedzielę Pałacanki na zakończenie zmagań pokonały MKS Kalisz, a BKS pokonał Volley Wrocław.

Od początku spotkania podobnie jak w pierwszym meczu turniejowym zagrały Olivia Różański i Kornelia Moskwa. Bielszczanki już na początku tego meczu przejęły inicjatywę i szybko objęły prowadzenie 7:3. Wrocławianki za sprawą dobrych ataków Roksany Wers zmniejszyły nieco stratę, ale po raz kolejny w tym turnieju bielskie zawodniczki lepiej rozegrały od swoich rywalek środkową część seta. Po ataku Emilii Muchy BKS PROFI CREDIT prowadził 16:11, a kilka chwil później po błędzie Wers 18:11. Wówczas wydawało się, że podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka pewnym krokiem zbliżają się do zwycięstwa w pierwszej odsłonie tego spotkania. Tymczasem po serii błędów bielszczanek Volley Wrocław zbliżył się na jeden punkt (20:21), a kilka chwil później już remisował po 23. Rozpoczęła się więc walka na przewagi. Raz jeden, raz drugi zespół miał piłkę setową, ale więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Bielska-Białej. Seta zakończył świetny blok bielszczanek na Natalii Murek.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły wrocławianki, ale BKS PROFI CREDIT szybko wyrównał (4:4) i rozpoczął budowanie przewagi. Bielski zespół ponownie koncertowo rozegrał środkowy fragment partii i objął prowadzenie 15:10. W miarę upływu tego seta coraz mocniej rysowała się przewaga podopiecznych Piekarczyka. Zespół z Wrocławia popełniał błędy, które skrzętnie wykorzystywały bielszczanki. Ostatecznie, podobnie jak pierwszy set, także ten drugi zakończył się blokiem. Tym razem zatrzymana została Roksana Wers, a BKS PROFI CREDIT wygrał 25:16.

Początek trzeciego seta należał do Volley Wrocław (3:0), jednak dwa asy serwisowe Magdy Jagodzińskiej sprawiły, że bielszczanki wróciły do gry. Po kolejnych dwóch punktowych zagrywkach z rzędu (tym razem Kornelii Moskwy) BKS PROFI CREDIT prowadził już 11:8. Później znów dał o sobie znać bielski blok, a przewaga bielskiej drużyny wzrosła do siedmiu punktów (17:10). Chwila dekoncentracji w bielskich szeregach sprawiła, że zespół z Wrocławia zbliżył się na jeden punkt (18:19). Końcówka należała jednak do bielszczanek, które zakończyły seta i mecz skutecznym blokiem!

Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3
(25:21, 21:25, 21:25, 25:20, 11:15)

#VolleyWrocław – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3
(28:30, 16:25, 22:25)