Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Goleniów Cup: W drugim dniu wygrane bielszczanek i bydgoszczanek

Goleniów Cup: W drugim dniu wygrane bielszczanek i bydgoszczanek

W drugim dniu turnieju Goleniów Cup BKS Bielsko-Biała pokazał się z lepszej strony niż w piątek i pokonał beniaminka z Kalisza. W kolejnym meczu swoje drugie zwycięstwo odniósł Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, który w trzech setach pokonał Volley Wrocław.

W porównaniu z pierwszym turniejowym meczem bielszczanek trener Bartłomiej Piekarczyk zdecydował się na dwie zmiany. Na środku siatki Kornelię Moskwę zastąpiła Martyna Świrad, a na przyjęciu w miejsce Olivii Różański pojawiła się Marta Wellna. Zmieniła się także gra bielszczanek, które zagrały lepiej niż dzień wcześniej. Mecz korzystniej rozpoczęły siatkarki z Bielska-Białej, które dość szybko przejęły inicjatywę i po ataku Emilii Muchy z szóstej strefy prowadziły nawet 9:5. Kaliszanki nie dały jednak za wygraną i doprowadziły do remisu po 16. W końcówce seta szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Energi MKS Kalisz, a seta zakończyła skutecznym atakiem Kecman.

Zmobilizowane przegraną końcówką pierwszego seta bielszczanki świetnie rozpoczęły drugą partię od prowadzenia 4:0 i 6:1. Cóż z tego, skoro kilka chwil później na tablicy wyników był już remis 7:7. Na szczęście w połowie seta BKS PROFI CREDIT odskoczył od rywalek na sześć punktów (16:10). Dobre zagrywki Martyny Świrad i skuteczne ataki Magdy Jagodzińskiej pozwoliły podopiecznym trenera Bartłomieja Piekarczyka na nieco spokojniejszą grę w końcówce tej partii. Te same siatkarki miały też duży wkład w ostatnich akcjach tego seta, który padł łupem bielszczanek 25:19.

Trzecia partia miała podobny przebieg do tego z drugiej odsłony meczu. Mniej więcej w połowie seta bielski zespół wrzucił piąty bieg i skutecznie uciekł na kilka punktów. Dobre zawody rozgrywała Marta Wellna, która co kilka chwil popisywała się znakomitymi atakami. Sporo pracy Wellna miała także na przyjęciu (w całym meczu aż 35 przyjęć ze skutecznością 43%). W końcówce seta po chwili dekoncentracji kaliszanki zdołały zbliżyć się na trzy punkty (21:24), ale ostatnie słowo w tej partii należało do BKS-u PROFI CREDIT, który zwyciężył 25:21.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set był wyrównany do stanu 14:13 dla bielskiej drużyny. Kolejne akcje to znakomita gra bielszczanek, które po kilku chwilach prowadziły 22:14! Po kolejnych kilku akcjach BKS PROFI CREDIT mógł się cieszyć ze zwycięstwa, a kropkę nad i postawiła Magda Jagodzińska. Najlepszą siatkarką spotkania została wybrana Julia Nowicka, która bardzo równo obdzielała swoje koleżanki w ataku. Najwięcej punktów (17) zdobyła Magda Jagodzińska, ale po 16 na swoim koncie zapisały Emilia Mucha i Nina Herelova. Obie siatkarki po pięć punktów zdobyły blokiem, co jest godne podkreślenia.

Energa MKS Kalisz – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 1:3
(25:23, 19:25, 21:25, 17:25)

BKS: Nowicka, Jagodzińska, Mucha, Wellna, Świrad, Herelova, Maj-Erwardt (libero) oraz Różański, Kubacka (libero) i Kozyra

MVP: Julia Nowicka (BKS PROFI CREDIT)

W drugim sobotnim meczu siatkarki Pałacu pokonały w trzech setach zespół z Wrocławia. W spotkaniu tym wyróżniała się zwłaszcza Patrycja Balmas, znana pod panieńskim nazwiskiem Polak. Przyjmująca bydgoszczanek zdobyła 19 punktów i została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu. Już na początku pierwszego seta podopieczne trenera Piotra Mateli narzuciły ostre tempo i prowadziły 8:3. Ich przewaga powoli topniała, ale nawet przez moment zawodniczki Pałacu nie straciły kontroli nad przebiegiem gry. W końcówce utrzymały przewagę i pewnie wygrały do 22.

W drugiej partii to wrocławianki prowadziły na początku 8:7, potem jednak inicjatywę przejęły siatkarki Pałacu i to one wyszły na prowadzenie 16:13. Zespół trenera Marka Solarewicza w końcówce nie mógł już się odnaleźć i ponownie przegrał, tym razem do 20. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Wynik wciąż oscylował wokół remisu, a na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. W końcówce wrocławianki odskoczyły rywalkom i wydawało się, że prowadząc 21:17, spokojnie przedłużą swoje nadzieje w tym meczu. Pałac jednak odrobił straty, doprowadził do końcówki na przewagi, którą wygrał 26:24 i tym samym triumfował w całym spotkaniu 3:0.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #VolleyWroclaw 3:0
(25:22, 25:20, 26:24)

Pałac: Balmas (19), Misiuna (3), Gałucha (12), Kuligowska (9), Różyńska (7), Andersohn (2), Pahor (libero) oraz Jagła (libero), Ziółkowska (2), Krzywicka i Fedusio (2)
#Volley: Felak (7), Gancarz (7), Rasińska (1), Wołodko (5), Soter (9), Murek (13), Pancewicz (libero) oraz Wers, Piśla (4) i Gajewska

źródło: siatkowka.bks.bielsko.pl