Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Gliwiczanki najlepsze na turnieju w Sosnowcu

Gliwiczanki najlepsze na turnieju w Sosnowcu

fot. Gwardia Wrocław

Siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pewnie wygrały turniej o Puchar Prezesa firmy Asotra, czyli głównego sponsora Płomienia Sosnowiec – gospodyń tych zawodników. W turnieju rywalizowały jeszcze San Pajda Jarosław i Silesia Volley Mysłowice.

Z tą ostatnią drużyną qkademiczki zmierzyły się już w piątek i choć to zespół drugoligowy to niespodziewanie postawił się podopiecznym Wojciecha Czapli. – Turniej zaczęłyśmy niestety w słabym stylu, grając z drużyną z Mysłowic. Na początku walczyłyśmy same ze sobą, robiąc mnóstwo błędów, co przyczyniło się do przegranej w pierwszym secie. Później na szczęście nasz gra zaczęła wyglądać już lepiej i wygraliśmy ten mecz 3:1 – komentuje Maria Woźniczka.Na początku drugiego dnia zawodów siatkarki AZS-u zmierzyły się z gospodyniami. Tym razem akademiczki od początku wzięły się ostro do pracy i w każdym, kolejnym secie szybko obejmowały prowadzenie różnicą 5-6 punktów, a potem już spokojnie kontrolowały przebieg rywalizacji. Szkoleniowiec miał więc kolejną okazję na przegląd kadry i ocenę formy poszczególnych zawodniczek. –  Kolejny mecz grałyśmy z Sosnowcem, wygrywając pewnie 3:0. Cieszę się ze zwycięstwa i z tego, że dostałam szansę grania. Starałam się to jak najlepiej wykorzystać – zdradza Woźniczka.

Tak się złożyło, że na zakończenie turnieju akademiczki zmierzyły się także z niepokonaną pierwszoligową drużyną – San Pajda Jarosław. Po bardzo ciekawym i stojącym na dobrym poziomie meczu lepsze okazały się siatkarki Politechniki Śląskiej wygrywając 2:1. – To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz, ale wygrałyśmy, co mam nadzieję jest dobrym prognostykiem przed ligą – podkreśla rozgrywająca AZS-u.

To był ostatni już sprawdzian przed rozpoczynającym się 28 września sezonem 2019/20. Już na początek gliwiczanki zmierzą się z 7R Solną Wieliczka. – Myślę, że jesteśmy gotowe już na ligę. Wiadomo są elementy które musimy jeszcze poprawić, ale cały sezon pracuje się nad konkretnymi rzeczami.  Ten ostatni tydzień pewnie trener poświęci na doszlifowanie tego, co jeszcze trzeba poprawić. Ja osobiście nie mogę już doczekać się spotkań ligowych – zaznacza Maria Woźniczka. Mecz z 7R Solna Wieliczka rozpocznie się o godzinie 17:00

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. AZS KU Politechnika Śląska Gliwice
2. SAN-Pajda Jarosław
3. Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec
4. Silesia Volley Mysłowice

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved