Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Gliwiczanki najlepsze na turnieju w Częstochowie

Gliwiczanki najlepsze na turnieju w Częstochowie

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Coraz pewniej czują się na parkiecie siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W minioną sobotę Akademiczki wygrały turniej rozgrywany w Częstochowie. Gliwiczanki pokonały najpierw Płomień Sosnowiec 4:0, a w drugim meczu wygrał 3:0 z gospodyniami – beniaminkiem I ligi – „Częstochowianką”.

Dla podopiecznych Wojciecha Czapli były to już kolejne sprawdziany przed ligą, ale jeszcze wciąż mające bardziej charakter treningu niż zgrywania poszczególnych szóstek. – Zaczynamy się powoli zgrywać i nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej – mówi Joanna Ciesielczyk.Przyjmująca jest jedną z tych zawodniczek, które broniły barw AZS-u w poprzednim sezonie. Ciesielczyk była podstawową zawodniczką, a w rundzie rewanżowej  zdobywała najwięcej punktów. Teraz jednak musi od nowa walczyć o miejsce w wyjściowej szóstce. –  Na turnieju dostałam szansę pokazania w jakiej jestem formie  i jestem zadowolona z tego, co udało mi się zaprezentować.  Cieszę się też, że wygrałyśmy te zawody w bardzo przekonywującym stylu. Osobiście dobrze czułam się na boisku a przede wszystkim wśród dziewczyn z którymi bardzo dobrze mi się gra – podkreśla przyjmująca.

Sparingi są po to, aby można było doskonalić grę i eliminować błędy. Częstochowski turniej to kolejny materiał do analizy dla trenerów i zawodniczek. – Na razie  ciężko jeszcze jest powiedzieć jakie mamy mocne i słabe strony ponieważ to dopiero początek naszego wspólnego grania. Za nami dwa turnieje z zespołami o różnych umiejętnościach. Przed nami jeszcze dużo treningów i turniejów więc jeszcze sporo czasu i dużo  pracy, abyśmy były jak najlepiej przygotowane na nadchodzący sezon. Myślę więc, że uda nam się dotrzeć w miarę upływu czasu i na początek ligi będziemy gotowe – przewiduje Joanna Ciesielczyk. W meczu decydującym o drugim miejscu w turnieju Częstochowianka wygrała z Płomieniem Sosnowiec 4:0.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved