Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > GKS Katowice rozpoczął serię sparingów

GKS Katowice rozpoczął serię sparingów

fot. Katarzyna Antczak

Udziałem w międzynarodowym turnieju towarzyskim Beskidy 2017 siatkarze GKS-u Katowice zainaugurują serię spotkań sparingowych przed zbliżającym się sezonem PlusLigi. – To ciężki okres dla zawodników, którzy są zmęczeni i trenują na sporych obciążeniach – mówi drugi trener GKS-u, Grzegorz Słaby.

Sezon 2017/18 rusza już 30 września. Siatkarze GKS-u od miesiąca przygotowują się do rozgrywek, trenując na siłowni, w hali, a do niedawna także na stadionie lekkoatletycznym. W ostatnim dniu sierpnia katowickich zawodników odwiedziła drużyna BBTS-u Bielsko-Biała. Obie drużyny zmierzyły się na boisku, ale nie był to typowy sparing, a specyficzna gra treningowa z piłkami dorzucanymi z boku przez trenerów. – Wymuszaliśmy sytuacje, które często przytrafiają się na boisku. Pracowaliśmy nad wystawą piłki z głębi pola oraz innymi elementami – relacjonuje Grzegorz Słaby, drugi trener GKS-u Katowice. – Podczas wspólnego treningu wygraliśmy 72 piłki, a rywale 55. Wynik w chwili obecnej nie ma większego znaczenia, ale ważne, aby drużyna walczyła o każdą piłkę. Chcemy jej to zaszczepić od samego początku – dodaje szkoleniowiec.Kolejne, już oficjalne, mecze kontrolne czekają zespół z Katowic w pierwszych dniach września. W piątek i sobotę GKS weźmie udział w rozgrywanym w Bielsku-Białej międzynarodowym turnieju towarzyskim Beskidy 2017. W półfinale katowiczanie zagrają ze słowackim VKP Bystrina SPU Nitra, a w drugim półfinale BBTS podejmie VK Ostrawa. W sobotę odbędą się mecze o trzecie i pierwsze miejsce. – Gdzie byśmy nie grali, to cel zawsze będzie ten sam – wygrać każdy mecz, w którym bierzemy udział. Należy jednak pamiętać, że jesteśmy w bardzo ciężkim treningu. Dopiero w zeszłym tygodniu zeszliśmy ze stadionu lekkoatletycznego, a cały czas mieliśmy podwójne jednostki treningowe. To ciężki okres dla zawodników, którzy są zmęczeni i trenują na sporych obciążeniach. Trudno oczekiwać od nich, że będą teraz atakować nad blokiem na dużej świeżości. Niemniej w Bielsku-Białej będziemy walczyć o zwycięstwo – kończy Grzegorz Słaby.

Przypomnijmy, że oprócz udziału w turnieju Beskidy 2017 GKS Katowice rozegra jeszcze sparingi z MKS-em Będzin i Szachciorem Soligorsk oraz weźmie udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, Memoriale Leszka Opałacza w Niemodlinie i Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved