Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > GKS Katowice z Alruon Virtu CMC Zawiercie na remis

GKS Katowice z Alruon Virtu CMC Zawiercie na remis

PlusLiga na parkiety w pełnym wymiarze powróci dopiero w następny weekend. W trakcie przerwy na turnieje kwalifikacyjne, drużyny jednak nie próżnują. W sparingu zmierzyły się ze sobą siatkarze GKS-u Katowice oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Chociaż to Aluron Virtu CMC Zawiercie miał prowadzenie na początku spotkania (8:7), to szybko inictywa przeszła na stronę gospodarzy meczu (16:12). Podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie mieli problemów z utrzymaniem swojej zaliczki, pewnie wygrywając premierową odsłonę 25:19. Katowiczanie wyraźnie dominowali w tej partii w ofensywie, kończąc 60% swojej skuteczności. Do tego trzy razy zapunktowali blokiem i dodali do swojego dorobku dwa asy serwisowe.

Drugi set lepiej rozpoczęli siatkarze z Katowic, ale żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć, gra cały czas była wyrównana i obie ekipy grały na styku (15:16). Rozstrzygnięcie w tej części meczu przyniosła dopiero gra na przewagi, w której minimalnie lepsi byli siatkarze ze stolicy Śląska, ponownie byli oni bardziej skuteczni w ataku.

Znów dwa punty więcej na swoim koncie na początku meczu mieli gracze z Katowic, ale zawiercianie cały czas trzymali się blisko rywali (15:16). Dopiero w kluczowym momencie piąty bieg wrzucił czwarty zespół poprzedniego sezonu PlusLigi i triumfował 25:22. Niewiele zmieniło się w secie numer cztery, w którym cały czas żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć dość wyraźnie. Raz lepsi byli gracze GKS-u Katowice (16:15), raz Aluron Virtu CMC Zawiercie (21:20). Ostatecznie to właśnie goście z Zawiercia byli w stanie przechylić na swoją stronę wygraną w tej partii i całe spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Obie drużyny skończyły 49% swoich akcji w ofensywie, choć GKS Katowice przyjmował o wiele lepiej. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza co prawda posłali na stronę rywali 6 asów serwisowych, ale popsuli aż 24 zagrywki. Liderem GKS-u był Wiktor Musiał, który zapisał na swoim koncie 21 oczek, kończąc mecz z ratio +14. O wiele bardziej rozłożone były zdobycze punktowe w szeregach zawiercian. 12 oczek miał Wojciech Ferens, 11 Grzegorz Bociek, a 10 Mateusz Malinowski.

GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:2
(25:19, 27:25, 22:25, 23:25)

GKS: Nowakowski (5), Szymański (8), Firlej (5), Szymura (7), Kwasowski (5), Siwczyk (11), Watten (libero) oraz Musiał (21) i Gregorowicz (libero)
Aluron: Ferreira (5), Kania (5), Bociek (11), Ferens (12), Masny (2), Czarnowski (1), Koga (libero) oraz Waliński (7), Malinowski (10), Gawryszewski (7) i Andrzejewski (libero)