Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Giuseppe Cuccarini: Nie zdążyłem zrobić zbyt wiele

Giuseppe Cuccarini: Nie zdążyłem zrobić zbyt wiele

ŁKS Commercecon Łódź w bardzo dojrzały sposób pokonał DPD Legionovię Legionowo wygrywając 3:0 mecz kończący 15. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Łódzkie Wiewióry odegrały się za porażkę 0:3 z pierwszej rundy, ale ich zadanie nie było wcale takie łatwe. Wszystkie trzy sety skończyły się wynikiem 25:23, a na ławce trenerskiej ŁKS-u po raz pierwszy zasiadł Giuseppe Cuccarini.

Widzowie zebrani w niedzielę przed telewirorami i w Sport Arenie byli świadkami bardzo ciekawego meczu. Wygrana ŁKS-u w trzech setach nie do końca odzwierciedla fakt, że Legionovia postawiła rywalowi bardzo trudne zadanie i przegrała mecz dosłownie o włos. Rozstrzygająca na korzyść Łódzkich Wiewiór okazała się między innymi trudna zagrywka w decydujących momentach. – Można powiedzieć, że to było spotkanie oparte na chwilach. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że we wszystkich trzech setach i ich decydujących momentach drużyna zagrała dobrze. O to je prosiliśmy wraz z resztą sztabu, bo to było spotkanie jakiego się spodziewałem. Mecz był bardzo zacięty, a Legionowo moim zdaniem zagrało bardzo dobrze. Dlatego też chciałbym pogratulować Alessandro (Chiappiniemu – przyp.aut), bo jego zespół gra naprawdę dobrą i ciekawą siatkówkę – powiedział zaraz po meczu trener Giuseppe Cuccarini.

Włoch praktycznie z marszu poprowadził zespół w meczu i z uznaniem wypowiedział się o pracy reszty sztabu ŁKS-u. – Ja z nowym zespołem nie zdążyłem zrobić zbyt wiele. Poprowadziłem trening w sobotę i w trakcie meczu dawałem dziewczynom rady. Na nasze szczęście siatkówka to praktyczny sport opierający się na tym, co robisz każdego dnia. Chciałbym więc pogratulować i podziękować reszcie sztabu i dziewczynom za to co udało im się do tej pory wypracować. Jest to bardzo obiecujące na przyszłość – skomentował.

Nowy szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon w swoim kraju nazywany jest “professore” ponieważ pod jego okiem kształcili się tak wielcy szkoleniowcy jak między innymi Giovanni Guidetti. Po krótkim czasie przepracowanym z nowym zespołem nie widzi jednego głównego elementu, który trzeba poprawić w grze mistrzyń Polski. – Myślę, że musimy nieco popracować nad różnymi rzeczami. To są drobne sprawy, których przepracowanie da nam większą skuteczność. Poprowadziłem jednak tylko jeden trening i jeden mecz, więc na dogłębne analizy i wnioski jest nieco zbyt szybko – zakończył.