Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Giuseppe Cuccarini: Mecz z Pomi będzie bardzo ważny

Giuseppe Cuccarini: Mecz z Pomi będzie bardzo ważny

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Chemika Police w piątek rozegrały pierwsze spotkanie po reprezentacyjnej przerwie. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego pewnie pokonały zespół z Muszyny. W środę mistrzynie Polski zagrają w Lidze Mistrzyń z Pomi Casalmaggiore. – To będzie dla nas bardzo ważne spotkanie – powiedział opiekun policzanek.

W piątek policzanki były na pewno stawiane w roli faworyta meczu z ekipą z Muszyny. Aktualne mistrzynie Polski w tym sezonie Orlen Ligi nie przegrały jeszcze meczu. Muszynianka jest jednak zespołem aspirującym do zajęcia jednego z czołowych miejsc. W meczu z Chemikiem podopieczne Bogdana Serwińskiego walczyły, jak mogły, ale nie były w stanie wygrać nawet seta. – Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu – przyznał po meczu trener Giuseppe Cuccarini. Nie jest łatwo grać po prawie miesięcznej przerwie. Niektóre zawodniczki były z nami tutaj, inne z kadrą narodową. Wszyscy razem byliśmy tylko kilka dni przed meczem. Nie jest to zatem komfortowa sytuacja do tego, aby grać dobrze, ale zawodniczki to zrobiły  – dodał trener Chemika Police.W grze policzanek było widać to, że zespół jest w pełni skupiony na tym, co robi, starał się pokazać maksimum swoich możliwości. – Podejście moich zawodniczek do tego meczu było naprawdę bardzo pozytywne – chwalił zespół Giuseppe Cuccarini. Pierwszy i drugi set był dla nas trudny, Muszynianka grała w nich naprawdę dobrze. Trzecia partia była już dla nas łatwiejsza – dodał.

W środę policzanki czeka spotkanie w Lidze Mistrzyń z drużyną Pomi Casalmaggiore. Obie ekipy przewodzą w grupie i można zatem powiedzieć, że będzie to mecz, który może zdecydować o wygraniu grupy. W pierwszym meczu tych ekip lepsze po zaciętym spotkaniu okazały się mistrzynie Polski. – To będzie dla nas bardzo ważny mecz, bowiem wciąż walczymy o pierwsze miejsce w grupie. Mamy tylko kilka dni na przygotowanie się do tego meczu. Spodziewam się dobrego spotkania w naszym wykonaniu – zakończył włoski szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved