Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Giulio Sabbi zajmie miejsce Ivana Zaytseva

Giulio Sabbi zajmie miejsce Ivana Zaytseva

fot. FIVB

Po awanturze w reprezentacji Włoch spowodowanej problemem z butami na mistrzostwach Europy zabraknie gwiazdy zespołu, Ivana Zaytseva. Kibice mieli nadzieję, że atakującego zastąpi przyjmujący Osmany Juantorena, jednak selekcjoner reprezentacji zdecydował inaczej, powołując w jego miejsce Giulio Sabbiego.

Po wielu przejściach związanych z „aferą butową” Ivan Zaytsev i federacja włoska nie potrafiły dojść do kompromisu, przez co niepokorny 28-latek wypadł z kadry narodowej powołanej na mistrzostwa Europy w Polsce. Włoch z rosyjskimi korzeniami opuścił zgrupowanie w Cavalese, a Gianlorenzo Blengini miał za zadanie powołać innego zawodnika w jego miejsce.W zaistniałej sytuacji kibice ostrzyli sobie zęby na awaryjne powołanie Osmany’ego Juantoreny, który po otrzymaniu zgody rodzimej federacji był liderem kadry w ostatnich latach. Naturalizowany Kubańczyk ostatecznie nie znajdzie się w kadrze na ME. Blengini zdecydował inaczej: miejsce Zaytseva wypełni zawodnik z tej samej pozycji – Giulio Sabbi, atakujący Azimutu Modena. Szeroka kadra zostanie przed czempionatem ograniczona do 14 nazwisk.

18-osobowa kadra reprezentacji Włoch na EuroVolley 2017:
rozgrywający: Simone Giannelli (Trentino), Luca Spirito (Werona)
atakujący: Luca Vettori (Trentino), Gabriele Nelli (Padwa), Giulio Sabbi (Modena)
środkowi: Matteo Piano (Milano), Fabio Ricci (Perugia), Simone Buti (Monza), Davide Candellaro (Lube), Daniele Mazzone (Modena)
przyjmujący: Iacopo Botto (Monza), Luigi Randazzo (Padwa), Oleg Antonov (Vibo Valentia), Tiziano Mazzone (Rawenna), Filippo Lanza (Trentino)
libero: Fabio Balaso (Padwa), Massimo Colaci (Perugia), Nicola Pesaresi (Werona)

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved