Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Giulio Sabbi za drogi dla Indykpolu AZS

Giulio Sabbi za drogi dla Indykpolu AZS

fot. FIVB

W związku z kontuzją jednego z podstawowych graczy sztab szkoleniowy Indykpolu AZS Olsztyn chciał dołączyć do zespołu Giulio Sabbiego. Do transferu Włocha jednak nie dojdzie.

Szeregi drużyny ze stolicy Warmii i Mazur miały zostać wzmocnione. Na zasadzie tzw. transferu medycznego do ekipy akademików dołączyć miał Giulio Sabbi. Przejście włoskiego zawodnika do Indykpolu AZS Olsztyn było związane z kontuzją Brama van den Driesa. Podstawowy atakujący olsztyńskich akademików w połowie sezonu doznał groźnej kontuzji stawu skokowego. Decyzją sztabu szkoleniowego van den Dries został poddany operacji, która uniemożliwi już mu powrót na parkiet w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.Włoch, który mierzy 201 centymetrów, zakończył już sezon w lidze chińskiej, gdzie reprezentował barwy Fudan University Shanghai. Razem z tą drużyną zdobył mistrzostwo kraju. – Od dwóch tygodni prowadziliśmy rozmowy z jego włoskim menedżerem – przyznawał wtedy Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS. – Podobne oferty złożyliśmy również Zbyszkowi Bartmanowi i Leandro Vissotto. Pierwszy z nich wybrał grę we Francji (Stade Poitevin), a z Brazylijczykiem nie udało nam się dojść do porozumienia – dodał.

Jak się jednak okazało, pojawiły się pewne komplikacje, dotyczące przejścia Sabbiego do Olsztyna. To one sprawiły, że siatkarza nie zobaczymy w barwach olsztyńskich akademików w tym sezonie. – Niestety, nie udało nam się dojść do porozumienia – przyznał prezes klubu. – Sprowadzenie Sabbiego było dla nas za drogie. Kwota, jaką musielibyśmy zapłacić włoskiej federacji za przejście zawodnika do naszego klubu, jest zbyt wysoka – dodał.

Autor: Mateusz Lewandowski, więcej w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved