Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giovanni Guidetti: Zatrzymaliśmy się we właściwym momencie

Giovanni Guidetti: Zatrzymaliśmy się we właściwym momencie

fot. FIVB

Turcja, jako jedna z ostatnich wstrzymała rozgrywki ligowe. Po zakończeniu fazy zasadniczej na pierwszym miejscu w kobiecych rozgrywkach uplasował się VakifBank Stambuł. – Moim zdaniem zatrzymaliśmy się we właściwym momencie. Jak dotąd nie było zarażonych wśród siatkarzy. Również z punktu widzenia rywalizacji o mistrzostwo podjęto dobrą decyzję o zawieszeniu rozgrywek dopiero po zakończeniu fazy zasadniczej – skomentował trener Giovanni Guidetti.

Mam się całkiem dobrze – powiedział Giovanni Guidetti. – Na razie sytuacja nie jest katastrofalna. Liczba zakażeń nie należy do najwyższych w Europie. Nie trenuję, nie gram a kto mnie zna, ten wie ile to frustracji, jednak biorąc pod uwagę sytuację, nikt nic nie może zrobić, aby tego uniknąć. Tutaj w Stambule moja żona i córka mają się dobrze, moi rodzice w Modenie także. Moja trzyipółletnia córka nie wierzy, że ma ojca 24 godziny na dobę w domu, co nigdy się nie zdarzało, dlatego staram się jak najlepiej wykorzystać ten czas – opisał swoją obecną sytuację trener VakifBanku Stambuł.Sytuacja w Turcji, podobnie jak w innych krajach, zmienia się z dnia na dzień. – Zaczynają się ograniczenia. Kilka dni temu z dzieckiem poszliśmy w odosobnione miejsce w pobliżu morza. O 18:30 przybyła policja mówiąc, że od tego dnia wszystkie parki będą zamknięte. Trochę nas to zdenerwowało… Krótko mówiąc, jest kilka ograniczeń. Tutaj też jest wszystko zamknięte oprócz supermarketów, aptek i banków, więc zostajemy w domu. Dobrą rzeczą jest to, że tutaj skutecznie działa dostawa do domu, można zamówić wszystko, nawet pranie. Stambuł jest w tym bardzo zaawansowany – przyznał Guidetti.

Turcja jako jedna z ostatnich wstrzymała rozgrywanie siatkarskich spotkań. – Moim zdaniem zatrzymaliśmy się we właściwym momencie. Jak dotąd nie było zarażonych wśród siatkarzy. Również z punktu widzenia rywalizacji o mistrzostwo podjęto dobrą decyzję o zawieszeniu rozgrywek dopiero po zakończeniu fazy zasadniczej. Na wypadek gdyby chcieli podjąć ostateczną decyzję to VakifBank Stambuł wygrałby. To dobrze, przynajmniej jest efekt końcowy. Zespół trenuje teraz w domu, nasz trener Vanni Miale wpadł na pomysł, aby rzucić wyzwanie dziewczynom na pewne ćwiczenia, dzięki czemu są one zjednoczone także z tymi, które wróciły do domu jak Amerykanka Bartsch i szwedka Haak– wyjaśnił trener VakifBanku, który podkreślił, że sport jest trzeci w kolejności za zdrowiem i życiem.

źródło: ivolleymagazine.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved