Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Giovanni Guidetti: To był niesamowity mecz

Giovanni Guidetti: To był niesamowity mecz

Niezwykle ciekawy i zacięty był pojedynek o brązowy medal World Grand Prix. W małym finale zmierzyły się europejskie zespoły Rosji i Holandii. Ostatecznie po wyrównanej, pięciosetowej walce triumfowały Holenderki i to one zajęły trzecie miejsce w pierwszej dywizji World Grand Prix.

Obie drużyny w półfinałach gładko przegrały ze swoimi rywalkami, nie zdobywając nawet seta. Holenderki uległy Brazylijkom w partiach do 18, 16 i 23, natomiast reprezentantki Rosji musiały uznać wyższość siatkarek USA (20:25, 23:25, 14:25). Starcie o trzecie miejsce w niczym nie przypominało sobotnich pojedynków. Rosjanki znacznie lepiej rozpoczęły mecz, wygrywając dwa pierwsze sety do 18 i 23. W trzecim secie było najwięcej emocji, bowiem Holenderki triumfowały dopiero po zdobyciu 30 punktów. To dodało skrzydeł podopiecznym Giovanniego Guidettiego, które dwie kolejne odsłony zapisały na swoim koncie, dzięki czemu to one wejdą na najniższy stopień podium. – Gratulacje dla Holandii. Zagrała w tym meczu bardzo dobrze. Przestudiujemy nasze błędy z tego meczu, by poprawić je w kolejnych pojedynkach i lepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich – krótko stwierdził Jurij Mariczew, trener reprezentacji Rosji. – Jesteśmy bardzo rozczarowane tym, że przegrałyśmy ten mecz. Miałyśmy szanse na pokonanie rywalek w trzech setach, jednak nie zdołałyśmy tego zrobić. Holenderki zagrały bardzo dobrze. Straciłyśmy naszą energię, ponieważ nie miałyśmy odpoczynku. Wyciągniemy lekcję z tego meczu, by lepiej zagrać w igrzyskach olimpijskich – dodała Jekaterina Kosjanienko.

W zupełnie innych nastrojach były Holenderki oraz ich szkoleniowiec. – To był niesamowity mecz. Jestem bardzo dumny ze zwycięstwa mojego zespołu. Chociaż przegraliśmy dwa sety, zdołaliśmy powrócić. Moje siatkarki pokazały, że nie poddają się, nawet jeśli miały niewielkie szanse. Powiedziałem im, że jak długo trwa gra, to nie koniec i wciąż mamy możliwość zwycięstwa. Przegraliśmy z Rosją już wiele razy. Gdy grasz przeciwko nim, nie masz zbyt dużego wyboru. W tym meczu taktycznie często zmieniałem zawodniczki i to przyniosło pozytywny skutek. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Postaramy się zagrać jeszcze lepiej w igrzyskach olimpijskich – powiedział Giovanni Guidetti. Radości nie ukrywała również Anne Buijs. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Grałyśmy z Rosjankami wiele razy i wielokrotnie przegrywałyśmy. Jesteśmy zadowolone, że dzisiaj je pokonałyśmy. Zagrałyśmy dobry mecz, grałyśmy jako jedna drużyna – podkreśliła holenderska siatkarka.

źródło: FIVB, inf. własna