Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Giovanni Guidetti nie poprowadzi już holenderskiej kadry

Giovanni Guidetti nie poprowadzi już holenderskiej kadry

fot. archiwum

Giovanni Guidetti nie będzie już selekcjonerem holenderskiej kadry narodowej kobiet. 44-letni Włoch zrezygnował z funkcji trenera Holenderek i chce więcej czasu spędzić z rodziną. Pod przywództwem Guidettiego żeński zespół zdobył między innymi srebrny medal mistrzostw Europy czy brązowy krążek World Grand Prix.

22 stycznia 2015 roku Giovanni Guidetti został zaprezentowany jako nowy trener Holenderek i na przestrzeni dwóch lat zdobył serca holenderskich kibiców dzięki swojemu entuzjazmowi i szczerości. Włoch funkcję selekcjonera łączył z prowadzeniem tureckiego Vakifbanku Stambuł i przez to pracował praktycznie przez cały rok.Chociaż w lipcu holenderska federacja ogłosiła przedłużenie kontraktu ze szkoleniowcem aż do igrzysk olimpijskich w 2020 roku, to wiele uległo zmianie, kiedy we wrześniu na świat przyszła córka Guidettiego. Trener poprosił o rozwiązanie kontraktu wiążącego go z Holenderkami i niedługo zostanie przedstawiony jako szkoleniowiec reprezentacji Turcji, co pozwoli mu cały rok spędzić w Stambule. – To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu. Opuszczam świetny zespół w środku drogi na szczyt. Ostatnie dwa lata były dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Synergia pomiędzy mną, całym sztabem szkoleniowym, siatkarkami, kibicami, sponsorami i federacją była optymalna. Wszyscy sprawili, że czułem się najszczęśliwszym trenerem na świecie. Nie podjąłem decyzji, która jest dla mnie najlepszą, czyli pozostaniem selekcjonerem Holenderek. Wybrałem to, co jest najlepsze dla mojej rodziny – skomentował swoje odejście Guidetti. Pod jego wodzą Holenderki zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy, brąz World Grand Prix, a w ostatnich igrzyskach olimpijskich uplasowały się na czwartym miejscu.

Trener podkreślił jednocześnie, że holenderska kadra jest gotowa na dalszą drogę bez niego. – Jestem przekonany, że ten zespół jest na tyle dojrzały i silny, aby kontynuować tę przygodę beze mnie. To świetna grupa zawodniczek, które będą odnosić sukcesy – zapewnił włoski szkoleniowiec. Holenderska federacja już rozpoczęła poszukiwania następny Guidettiego. – Jest nam żal, ale szanujemy wybór Giovanniego – przyznał dyrektor federacji, Bram Ronnes i dodał: – Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni za rozwój, który dokonał się w trakcie tych dwóch ostatnich lat.

źródło: volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved