Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Giovanni Guidetti: Nie chcieliśmy umrzeć i to nam dodało siły

Giovanni Guidetti: Nie chcieliśmy umrzeć i to nam dodało siły

–  Kiedyś pewien wysoki rangą wojskowy powiedział mi, że na wojnę idzie się nie po to, żeby wygrać, lecz po to, żeby nie umrzeć. Sobotnie spotkanie było właśnie tego rodzaju. Po prostu nie chcieliśmy umrzeć i to dodało nam siły – powiedział trener reprezentacji Turcji, Giovanni Guidetti po wygranej w półfinale turnieju w Apeldoorn nad reprezentacją Polski. O awans na igrzyska w Tokio w niedzielę powalczą z Niemkami.

Półfinał turnieju w Apeldoorn przez długi czas nie układał się po myśli Turczynek. Dość wysoko przegrały pierwszego seta, w trzecim to także biało-czerwone okazały się lepsze. Siatkarki prowadzone przez Giovanniego Guidettiego zdołały jednak rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. – Kiedyś pewien wysoki rangą wojskowy powiedział mi, że na wojnę idzie się nie po to, żeby wygrać, lecz po to, żeby nie umrzeć. Sobotnie spotkanie było właśnie tego rodzaju. Po prostu nie chcieliśmy umrzeć i to dodało nam siły – przyznał szkoleniowiec. – Myślę, że w ważnych momentach nasz system blok-obrona zdecydował o wygranej – dodał.

Turczynki w tym meczu, podobnie jak w całym turnieju, grały dość nierówno. Dobre momenty przeplatały ze słabszymi. – Niestety to cecha charakterystyczna mojej drużyny. Jesteśmy bardzo młodym zespołem, który zbyt często się myli – wyznał trener. To podopieczne Jacka Nawrockiego miały w czwartym secie aż pięć piłek meczowych, lecz Turczynki wytrzymały presję i ostatecznie to one w niedzielę powalczą o awans do Tokio. – Jeśli na mnie ktoś patrzył w tym momencie to widział, że byłem wtedy bardzo zadowolony, uśmiechałem się. Chciałem, żeby zawodniczki mnie właśnie takiego zobaczyły. Oczywiście, że cały czas wierzyłem. W tym momencie piłka była naszym przyjacielem. Polski zespół także zagrał świetne zawody i także one zasłużyły, żeby wygrać. Była to zacięta batalia, a my mieliśmy więcej szczęścia – stwierdził Giovanni Guidetti.

W finale turnieju w Apeldoorn Turczynki powalczą z Niemkami. Te zespoły zmierzyły się już ze sobą w meczu otwarcia turnieju. W nim lepsze okazały się zawodniczki prowadzone przez Felixa Koslowskiego, które pokonały przeciwniczki 3:1. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów w sobotnim półfinale wygrały z gospodyniami turnieju bez straty seta. – Niemki są w rewelacyjnej formie i grają świetny turniej. Są bardzo dobrze prowadzone przez Felixa Koslowskiego i to będzie bardzo ciężki mecz – zakończył Giovanni Guidetti.