Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gigantyczny kontrakt czeka na Bartosza Kurka

Gigantyczny kontrakt czeka na Bartosza Kurka

fot. Łukasz Krzywański

Nikogo nie dziwi, że najlepszy siatkarz ostatnich mistrzostw świata Bartosz Kurek jest rozchwytywany na rynku transferowym. Onico Warszawa bardzo chce zatrzymać swojego atakującego, ale do gry wkraczają… Japończycy! Obecny klub jest skłonny zapłacić gigantyczne pieniądze, byle tylko Kurek został w stolicy.

W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o tym co zrobi Bartosz Kurek po tym sezonie, w którym niebawem rozpocznie z Onico walkę o medale PlusLigi. Drużyna z Warszawy ma wielkie aspiracje, wykraczające poza obecne rozgrywki, o czym od dawna mówi prezes klubu Piotr Gacek. A to oznacza, że na stole pojawią się bardzo duże pieniądze. Warszawski klub tak bardzo chce zatrzymać Kurka, że gotowy jest zapłacić gigantyczne pieniądze – 2,5 mln złotych za sezon! Miała paść oferta podpisania aż trzyletniej umowy. To byłaby rekordowa gaża w polskich warunkach. W poprzednim klubie, Stoczni Szczecin, która rozpadła się w trakcie sezonu, zaproponowano Bartoszowi „tylko” ok. 1,5 mln zł.Na tej wielkości honoraria dla siatkarzy stać tylko najbogatsze kluby z Rosji i Włoch oraz… Japończyków. I właśnie oni, według najnowszych informacji „La Gazzetta dello Sport”, weszli do gry o Kurka. Reprezentant Polski miałby trafić do drużyny Toyoda Gosei i zastąpić chorwackiego atakującego Igora Omrcena. Nie byłaby to pierwsza szansa Kurka na występy w egzotycznej lidze. W 2016 roku siatkarz podpisał już umowę z Hiroshima Thunders (miała opiewać na 600 tysięcy dolarów za sezon – o zbliżone kwoty chodzi obecnie), ale w ostatniej chwili rozmyślił się, stwierdził, że się wypalił psychicznie i musi odpocząć. Po kilku tygodniach grał w Skrze.

– Jeśli Onico oferuje podobne pieniądze jak Japończycy, to Kurek nie ma się nad czym zastanawiać. Dwa miliony złotych za sezon to kwota do wyobrażenia na polskim rynku, skoro prywatny sponsor stawia na budowę mocnego zespołu i może sobie pozwolić na taki wydatek – powiedział jeden ze znanych menedżerów siatkarskich.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved