Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gido Vermeulen: Wierzę w ciężką pracę

Gido Vermeulen: Wierzę w ciężką pracę

fot. Aleksandra Twardowska

13 sierpnia siatkarze MKS-u rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Dwa miesiące później zainaugurują rozgrywki ligowe domowym meczem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a w drugiej kolejce zagrają w Bełchatowie z PGE Skrą. – Solidna praca, którą wykonaliśmy z końcem poprzedniego sezonu, z pewnością zaprocentuje w nadchodzących rozgrywkach – powiedział Gido Vermeulen. 

W sierpniu będzinianie skupią się wyłącznie na treningu. Cykl gier kontrolnych rozpoczną w drugi weekend września, a w planach mają m.in. udział w trzech turniejach towarzyskich. – Okres przygotowawczy ze względu na dużą liczbę i intensywność treningów nigdy nie należy do łatwych. Od poniedziałku będziemy pracować dwa razy dziennie, rano w siłowni i po południu w hali. We wrześniu przyjdzie czas na granie – zapowiedział Emil Siewiorek, asystent trenera Gido Vermeulena.Pod nieobecność Holendra, przygotowującego męską reprezentację swojego kraju do wrześniowych mistrzostw świata, obowiązki pierwszego trenera MKS-u przejmie Emil Siewiorek, któremu pomagać będą Agnieszka Bronisz (fizjoterapeutka) i Maciej Etgens (statystyk). – Jestem podekscytowany i z niecierpliwością wyczekuję początku sezonu. Mam nadzieję, że godnie zastąpię trenera Vermeulena i wykonam nakreślony przez niego plan – dodał. Przylot holenderskiego szkoleniowca do Polski będzie uzależniony od występu jego podopiecznych na mistrzostwach świata, na których zobaczymy jeszcze dwóch nowych zawodników drużyny: Jake’a Langloisa (przyjmującego reprezentacji USA) i Lincolna Williamsa (atakującego reprezentacji Australii).

Zbliżający się sezon będzie jeszcze bardziej wymagający od poprzedniego. W wyniku zmniejszenia PlusLigi do 14 drużyn jej poziom znacząco się wyrówna, co oznacza, że o każde zwycięstwo będzie zdecydowanie trudniej. Wiele ruchów transferowych w PLS wzbudziło zainteresowanie, jednak możliwości poszczególnych zespołów będzie można ocenić dopiero po kilku kolejkach. – Dziękuję za dotychczasowe zaufanie otrzymane od władz MKS-u. Bardzo się cieszę, że uniknęliśmy zmian w sztabie szkoleniowym. Solidna praca, którą wykonaliśmy z końcem poprzedniego sezonu, z pewnością zaprocentuje w nadchodzących rozgrywkach – powiedział Gido Vermeulen.Pracowaliśmy ciężko również w okresie wakacyjnym, kiedy to przyleciałem do Polski, aby wspólnie ustalić kierunek działania na kolejne miesiące. Maciej Etgens przebywał na krótkim stażu w mojej reprezentacji. Wiem, że mimo mojej początkowej nieobecności zespół zostanie bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Wierzę w ciężką pracę. Wierzę w Emila, wierzę w moich ludzi – zakończył trener.

Kadra MKS-u Będzin na sezon 2018/2019:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Lincoln Alexander Williams (Australia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski 

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal, Jakub Peszko 

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved