Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gido Vermeulen odmienił MKS?

fot. Aleksandra Twardowska

Gido Vermeulen w świetnym stylu rozpoczął pracę w będzińskim klubie. Jego podopieczni wygrali trzy spotkania z rzędu, a w czwartym byli dosłownie o krok od podziału punktów z mistrzem Polski i liderem PlusLigi, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. O pierwszym okresie współpracy z nowym szkoleniowcem wypowiedzieli się zawodnicy MKS-u Będzin.

Przekonujące zwycięstwa nad Espadonem Szczecin (3:1), Dafi Społem Kielce (3:0) i BBTS-em Bielsko-Biała (3:1) nie tylko oddaliły MKS, zajmujący obecnie 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 28 „oczek”, od strefy spadkowej, ale i poprawiły atmosferę w szatni po wcześniejszej serii niepowodzeń. Jak pierwsze tygodnie współpracy z obecnym selekcjonerem męskiej reprezentacji Holandii ocenili będzińscy siatkarze? – Gido Vermeulen to trener, który bardzo dobrze przygotowuje nas taktycznie, zwraca uwagę na szczegóły, a do drużyny wniósł zupełnie nowe systemy gry, dzięki którym panuje większa dyscyplina na boisku. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków i oczekuje tego samego od nas – mówił Mateusz Kowalski, środkowy MKS-u. – To bardzo wymagający trener, dbający o jakość każdego zagrania na treningu. Poświęca dużo uwagi detalom, co w moim odczuciu jest niezwykle ważne w osiągnięciu wysokiego poziomu – wtórował mu Szymon Gregorowicz, libero zespołu z Będzina.Mimo ciężkiej pracy i większej intensywności w treningach, Gido Vermeulen utrzymuje wesołą, pozytywną atmosferę zarówno na boisku, jak i poza nim. – Myślę, że trener Vermeulen wniósł do zespołu także walkę o każdą piłkę. Niedawno przyjechał do nas mistrz Polski i lider tabeli, a my nie położyliśmy się przed nim, tylko zagraliśmy otwartą siatkówkę z wiarą we własne możliwości, której wcześniej nam trochę brakowało. Trener poświęca również dużo czasu taktyce, analizie naszej gry, jak i gry przeciwnika – zakończył Jakub Peszko, przyjmujący będzińskiego MKS-u.

Będzinianie rozegrają piąte spotkanie pod wodzą Gido Vermeulena w najbliższą sobotę z PGE Skrą w Bełchatowie (godz. 15.00), mającą za sobą pięciosetowy bój (2:3) w 1/12 finału Ligi Mistrzów z Cucine Lube Bancą Civitanova.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved