Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Giba: Wywarło to na mnie wielkie wrażenie

fot. Katarzyna Antczak

W marcu tego roku Giba wrócił do siatkówki po kilkuletniej przerwie i zdecydował się na podpisanie z kontraktu z IBB Polonią Londyn. W październiku brazylijski przyjmujący przedłużył kontrakt z angielskim zespołem. – Kiedy ostatni raz byłem w Londynie, z wielką radością obserwowałem, jak polscy, brazylijscy i angielscy kibice przyszyli, by oglądać siatkówkę. Widziałem jakie znaczenie ma ona dla Polonii w Wielkiej Brytanii i wywarło to na mnie wielkie wrażenie – wyjawił Giba.

W ostatnim czasie media obiegła informacja o przedłużeniu kontraktu przez Gibę z IBB Polonią Londyn. Jakie były powody takiej decyzji? – Kiedy ostatni raz byłem w Londynie, z wielką radością obserwowałem, jak polscy, brazylijscy i angielscy kibice przyszyli, by oglądać siatkówkę. Widziałem jakie znaczenie ma ona dla Polonii w Wielkiej Brytanii i wywarło to na mnie wielkie wrażenie. Współpraca z IBB Polonią Londyn stwarza mi sposobność, by promować siatkówkę na szeroką skalę. Widzę też, jak ciężko pracują siatkarze tej drużyny, co stanowi dodatkową motywację – przyznał Brazylijczyk.Jaką więc rolę spełnia Giba w zespole? Czy czuje się mentorem dla kolegów z drużyny? – Trenerem nie jestem na pewno, a co do mentora… Nie wiem. Staram się po prostu przekazać doświadczenie, jakie zdobyłem w ciągu 27 lat grania w siatkówkę i 20 lat występowania w kadrze Brazylii. Siatkarze IBB Polonii Londyn mają się czego uczyć, ale to samo tyczy się mnie. Czasem biorę udział w treningach i dzięki temu poniekąd wracam do siatkówki – powiedział siatkarz.

Jakie cele mają zawodnicy ze stolicy Anglii w nadchodzącym sezonie klubowym? – Ten sezon jest niezwykle ważny dla zespołu, ponieważ weźmie on udział w Lidze Mistrzów. Im częściej bierzesz udział w wielkich imprezach, na tym wyższy poziom się wznosisz. Kiedy występowałem w kadrze Canarinhos i zdobywaliśmy kolejne tytuły, większość moich kolegów występowała w niezwykle silnej lidze włoskiej. Taki stan rzeczy umożliwia trenowanie i granie z najlepszymi siatkarzami na świecie, dzięki czemu można wejść w ich grono. Dokładnie to samo robi w tym momencie IBB Polonia – stwierdził Giba.

Już w sobotę 19 października IBB Polonia Londyn w ramach przygotowań do Ligi Mistrzów zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Oczywiście mecz z ZAKSĄ będzie czymś wyjątkowym. Siatkarze IBB Polonii zobaczą pełne trybuny i zrozumieją, co to znaczy grać pod presją. Są na to gotowi, ale dzięki temu lepiej przygotują się do spotkań, które przyjdzie nam grać w Chorwacji i Anglii w ramach Ligi Mistrzów. Serdecznie zapraszam wszystkich na te spotkania – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved