Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giba w Polonii: Chcę rozwinąć ten projekt

Giba w Polonii: Chcę rozwinąć ten projekt

fot. Katarzyna Antczak

– Nie chcę pełnić tylko roli zawodnika. Zależy mi, żeby wykorzystać swoje doświadczenie i nazwisko do zbudowania solidnej drużyny i stabilnych struktur w Polonii. Jestem gotowy zacząć od podstaw, aby rozwinąć ten projekt – powiedział po przenosinach do Polonii Londyn mistrz olimpijski, Giba.
Mistrz olimpijski, kilkukrotny mistrz świata, wielokrotny złoty medalista Ligi Światowej – Giba dołączył do IBB Polonii Londyn. Brazylijczyk będzie miał szansę powalczyć o mistrzostwo Anglii. Giba w londyńskim klubie będzie rywalizował nie tylko na poziomie sportowym, ale jego osoba ma wzbudzić większe zainteresowanie siatkówką w Wielkiej Brytanii oraz przyciągnąć do londyńskiego klubu nowych sponsorów. – Naszym celem w tym sezonie będzie wygranie ligi. Londyn to ogromne miasto i miejsce, gdzie odbywa się mnóstwo wydarzeń sportowych. Niestety siatkówka nie jest tam zbyt popularna i wystarczająco promowana. Żeby zmienić ten obraz potrzeba więcej inicjatyw oddolnych i wsparcia miasta. Firmy zewnętrzne, które finansują sport bywają niecierpliwe. Od drużyn oczekuje się natychmiastowych sukcesów, co często przynosi odwrotny skutek – stwierdził Giba, który podkreślił, że w londyńskim klubie chce położyć duży nacisk na aspekt marketingowy. – Nie chcę pełnić tylko roli zawodnika. Zależy mi, żeby wykorzystać swoje doświadczenie i nazwisko do zbudowania solidnej drużyny i stabilnych struktur w Polonii. Chciałbym, żeby do klubu przyszli nowi inwestorzy i jestem gotowy zacząć od podstaw, aby rozwinąć ten projekt – zdradził brazylijski przyjmujący.
Giba do Londynu przeniesie się na początku kwietnia. Będzie miał okazję wystąpić w meczu zamykającym sezon rozgrywkowy w Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 14 kwietnia. – Londyn ma ogromny potencjał jako miasto, a IBB Polonia Londyn ma ogromny potencjał zrobienia czegoś niesamowitego, dzięki ludziom pełnym pasji i miłości do siatkówki. Ja zakończyłem już moją karierę, ale cały czas na sercu leży mi dobro tej dyscypliny. Wracam więc na boisko, bo nasz sport potrzebuje osób, które swoim wizerunkiem mogą przyciągnąć kibiców i sponsorów – potwierdził Giba.Z pozyskania utytułowanego zawodnika z Ameryki Południowej cieszy się prezes IPP Polonii Londyn, według którego Giba pozwoli klubowi poczynić kolejne kroki w siatkarskim i organizacyjnym rozwoju. – Mieliśmy już w swoim składzie Mistrza Świata, teraz przyszedł czas na następny krok i transfer Mistrza Olimpijskiego. To kolejny ogromny sukces, że tak utytułowany zawodnik będzie reprezentował nasze barwy. Znany na całym świecie Giba ciągle aktywnie działa na rzecz rozwoju tej pięknej dyscypliny, dlatego wierzymy, że jego obecność w Londynie będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem kibiców oraz mediów a hala w dniu meczu wypełni się po brzegi. Już teraz zachęcamy wszystkich do kibicowania i obejrzenia żywej legendy w akcji. Liczę, że na tym projekcie skorzysta nie tylko klub, ale cała angielska siatkówka – skomentował Bartosz Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved