Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Giba gościem Memoriału Arkadiusza Gołasia

Giba gościem Memoriału Arkadiusza Gołasia

fot. Katarzyna Antczak

Gdy organizatorzy Memoriału Arkadiusza Gołasia zaprezentowali kluby, które zagrają w XIV edycji tego turnieju, jasne stało się, że hala w Swarzędzu-Zalasewie wypełni się najlepszymi siatkarzami. Do plejady gwiazd dołączył właśnie najlepszy zawodnik świata.

XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w dniach 5-7 października w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie w gminie Swarzędz. Swój udział zapowiedziały kluby z PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stocznia Szczecin, ONICO Warszawa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. Zatorski, Bieniek, Masny, Wrona czy Penczew to tylko wybrani zawodnicy, których będą podziwiać kibice. Warto wspomnieć, że jest to jedyna okazja w ciągu roku, by zobaczyć w Wielkopolsce siatkówkę na najwyższym poziomie. – Jeżeli policzymy, ilu olimpijczyków, mistrzów świata i Europy przybędzie w tych drużynach do naszej hali, to śmiało można powiedzieć, że jeszcze nigdy na terenie naszej gminy jednocześnie nie uczestniczyło tylu topowych graczy – zaprasza do Zalasewa burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.
Udział czterech topowych zespołów to jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy memoriału Gołasia. Swój udział w imprezie potwierdził właśnie Giba – legendarny zawodnik, uznawany za najlepszego siatkarza świata. Brazylijczyk swoimi sukcesami śmiało mógłby obdzielić cały sektor trybun hali w Zalasewie. Do jego najważniejszych zdobyczy należą: mistrzostwo olimpijskie, trzy tytuły mistrza świata, dwa triumfy w Pucharze Świata, osiem pierwszych miejsc w Lidze Światowej i siedem złotych medali w mistrzostwach Ameryki Południowej. Pomimo że zawodnik ten zakończył już swoją sportową karierę nadal budzi wielką euforię wśród siatkarskich kibiców na całym świecie. – Na pewno zaprosimy Gibę do meczu sztaby szkoleniowe kontra sponsorzy imprezy. Jestem przekonana, że skorzysta z tej możliwości – mówi Anna Sumelka, organizatorka memoriału. – Znając jego wspaniały charakter, jestem przekonana, że żadnemu kibicowi nie odmówi autografu czy wspólnego zdjęcia – dodaje.

Warto wspomnieć, że Giba był już gościem memoriału Gołasia w 2014 roku. Brazylijski siatkarz doskonale pamiętał tę imprezę i z przyjemnością przystał na ponowne zaproszenie od organizatorów. Podczas poprzedniej wizyty przekazał on na aukcję charytatywną swoją reprezentacyjną koszulkę z autografem. Uzyskała ona najwyższą kwotę spośród wszystkich licytowanych gadżetów sportowych podczas turnieju. Jeszcze większym symbolem okazało się jednak zdjęcie, na którym mistrz olimpijski przytula Lilianę – córkę Agaty Mróz. Giba opisał fotografię słowami – Lila, córka Agaty, byłej zawodniczki, która została wyleczona z białaczki tylko po to, by urodzić tego aniołka, a potem nas opuściła. Siatkarz w młodości sam zmagał się z tą chorobą. Co pozostawi po sobie najlepszy zawodnik świata tym razem? Dowiemy się w dniach 5-7 października w Zalasewie.

Bilety i harmonogram imprezy:
Bilety na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia są już dostępne. Najkorzystniejszą opcją jest karnet dwudniowy, ale można również nabywać wejściówki na pojedyncze dni. Dostępne są one pod linkiem: https://ticketos.pl/event/941#.

Poniżej prezentujemy wszystkie możliwe opcje.

Ceny biletów:
• bilet jednodniowy sobota (2 mecze): 40 zł normalny, 35 zł ulgowy
• bilet jednodniowy niedziela (2 mecze): 50 zł normalny, 45 zł ulgowy
• karnet dwudniowy (4 mecze): 80 zł normalny, 60 zł ulgowy
• bilety grupowe powyżej 20 osób: 70zł

Zniżki:
Bilety ulgowe przysługują uczniom urodzonym po 01.01.2004 r. posiadającym ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Wstęp dla dzieci do 3 roku życia bez zajmowania osobnego miejsca – bezpłatny. Weryfikacja biletów ulgowych będzie następować przy wejściu na halę w dniu imprezy. Osoby nie posiadające zniżek będą zobowiązane do stosownej dopłaty.

Program XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia:
Sobota, 6 października
półfinały
godz. 13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin
godz. 17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października
godz. 12.00 mecz o 3. miejsce
godz. 16.00 mecz o 1. miejsce

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved