Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Giba: To będzie bardzo radosny moment

Brazylijczyk Giba to ikona siatkówki i jeden z najważniejszych siatkarzy ostatnich lat. Przeciwko Pawłowi Zagumnemu grał wiele razy, m.in. w finale mistrzostw świata w 2006 roku. Teraz będzie jednym z gości na pożegnalnych spotkaniach byłego reprezentanta Polski. Wydarzenia, które będą odbywać się w Gdyni i Katowicach, przyciągają znajomych polskiego zawodnika z całego świata. Popularny Giba nie ukrywa, że lubi przyjeżdżać do naszego kraju. – Uwielbiam się tutaj zjawiać, bo wszędzie, w każdym mieście, w którym grałem, kibice przyjmowali mnie bardzo miło i ciepło – mówi.

Lubisz przyjeżdżać do Polski?Giba: – Zawsze, kiedy zjawiam się w Polsce, jest niesamowicie, bo siatkówka jest tutaj jednym z najważniejszych sportów. Uwielbiam się tutaj zjawiać, bo wszędzie, w każdym mieście, w którym grałem, kibice przyjmowali mnie bardzo miło i ciepło. To naprawdę niesamowite.

To będzie mecz gwiazd. Co sądzisz o takich towarzyskich wydarzeniach?

To będzie bardzo radosny moment. Będzie bardzo wiele gwiazd z Polski i ze świata i dzięki temu ludzie ze środowiska będą mogli się spotkać i wspólnie pobawić.

Dobrze znasz Pawła Zagumnego?

Znam go naprawdę bardzo dobrze. Z tego, co pamiętam, to walczyliśmy przeciwko sobie już jako juniorzy na mistrzostwach świata. W finale mistrzostw świata w 2006 roku także stanęliśmy naprzeciwko siebie. To niesamowite, że będę mógł wziąć udział w jego pożegnalnym spotkaniu.

Jaki to był zawodnik? Jak grał?

Paweł napisał ważny fragment historii polskiej siatkówki. Grał we Włoszech, tam także go spotkałem. Moje pierwsze spotkanie w Serie A to było Ferrara – Padwa. Paweł grał wtedy w drużynie Padwy. To był dla mnie bardzo wyjątkowy moment w karierze. Spędziliśmy wiele czasu w różnych halach. Dobrze, że będę mógł tutaj być. Paweł, ciesz się tym momentem.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved