Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gianlorenzo Blengini: Trzeba przeskoczyć samych siebie

Gianlorenzo Blengini: Trzeba przeskoczyć samych siebie

fot. Karolina Koster

Pomimo kłopotów z zatruciem pokarmowym i kontuzją Filippo Lanzy, która zmusiła przyjmującego do powrotu do kraju, reprezentacja Włoch pewnie poradziła sobie z Turcją. Wygrana 3:0 pozwoliła podopiecznym Gianlorenzo Blenginiego zameldować się w ćwierćfinale. Ich przeciwnikiem będzie Francja. Do Nantes w trybie awaryjnym wyruszył przyjmujący – Oreste Cavuto.

Pech nie opuszcza włoskiej kadry, bowiem w trakcie spotkania z Turcją po bloku Simone Anzani spadł na nogę Osmanemu Juantorenie. Kubańczyk z włoskim paszportem wyraźnie do końca spotkania krzywił się z bólu po każdym ataku. Pozytywem płynącym ze spotkania z Turcją może być za to znakomity występ atakującego, Gabriele Nelliego. Prawoskrzydłowy Gas Sales Piacenzy jeszcze w trakcie pierwszego seta zmienił Ivana Zaytseva i zdobywając 14 punktów bardzo przyczynił się do wygranej swojego zespołu. – Cieszę się, że było widać naszą chęć zwycięstwa. Nie tylko w pierwszym secie, kiedy sytuacja punktowa była bardziej skomplikowana, ale też kiedy było mniej problemów. Dalej byliśmy na boisku starając się tylko wygrać, najlepiej jak się da. Cieszy mnie dobry występ rezerwowych. To cała drużyna i wszyscy wiedzą, że są przydatni. Po raz kolejny udowodnili mi, że kiedy trzeba są gotowi. To, że moja drużyna ma zmienników którzy mogą zagrać dobrze już nie jest niespodzianką dla nikogo – skomentował mecz trener Gianlorenzo Blengini. – Francja to nie tylko skok jakości. Pierwsze spotkanie z nimi też zagraliśmy dobrze, ale to nie wystarczyło. Wiemy, że musimy zagrać lepiej żeby wygrać. Tak więc przygotowujemy się do ćwierćfinału ze świadomością, że trzeba zagrać dobrze i przeskoczyć samych siebie w pewnych aspektach gry.Powszechnie wiadomo jak ważnym elementem włoskiego zespołu jest Simone Giannelli. Rozgrywający zagrał pełen mecz pomimo tego, że walcząc z zatruciem pokarmowym praktycznie do niego nie trenował. – Nie czuję się jeszcze dobrze, ale mogło być gorzej (śmiech) cieszę się, że wygraliśmy. Teraz na szczęście czeka nas dzień odpoczynku, więc dam radę odpocząć. Mecz z Turcją nie był bardzo łatwo. Mieliśmy na tym turnieju niezbyt dobre spotkania, a turecki zespół się nam postawił, więc cieszy mnie awans i to, że zmierzymy się w ćwierćfinale z trudnym przeciwnikiem – powiedział Giannelli zaraz po spotkaniu z Turcją.

Oreste Cavuto stracił miejsce w składzie na mistrzostwa Europy tuż przed turniejem. Z powodu kontuzji Filippo Lanzy w poniedziałek dołączy on w Nantes do swojej drużyny. W ten sposób Włosi podejdą do rozgrywanego we wtorek o godzinie 21:00 ćwierćfinału przeciwko Francji z 14 zawodnikami.

źródło: FIPAV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved