Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gianlorenzo Blengini: Rozegraliśmy dobre spotkanie

Gianlorenzo Blengini: Rozegraliśmy dobre spotkanie

– Kibice pomogli nam pokonać trudnego przeciwnika, jakim jest Japonia. Rozegraliśmy dobre spotkanie, udało nam się wykorzystać różne możliwości zespołu – mówił po wygranej w pierwszym meczu mistrzostw świata trener reprezentacji Włoch, Gianlorenzo Blengini. – Włosi grali niezwykle skutecznie, a my nie potrafiliśmy się przed tym obronić – przyznał Masahiro Yanagida, kapitan Japończyków.

Włosi pokonali 3:0 reprezentację Japonii w pierwszym meczu grupy A mistrzostw świata w Rzymie. – To dość emocjonujące doświadczenie rozgrywać mecz otwarcia mistrzostw świata przed tak liczną publicznością, co sprawiło, że ten mecz był jeszcze bardziej wyjątkowy. Chciałbym podziękować wszystkim. Kibice pomogli nam pokonać trudnego przeciwnika, jakim jest Japonia. Rozegraliśmy dobre spotkanie, udało nam się wykorzystać różne możliwości zespołu – mówił po spotkaniu szkoleniowiec reprezentacji Włoch, Gianlorenzo Blengini.Mecz rozgrywany był w dość nietypowych dla siatkówki warunkach, bowiem na otwartym stadionie. – Nie było nam łatwo znaleźć punkty odniesienia, piłka poruszała się wolniej niż w hali. Oprócz tych technicznych spostrzeżeń zdobyliśmy trzy cenne punkty, które pozwolą nam kontynuować naszą długą drogę w tym turnieju. Uważam, że poziom naszej gry nie był jeszcze optymalny, ale warunki gry też nie były typowe – przyznał Ivan Zaytsev.Jesteśmy zadowoleni i optymistycznie nastawieni do dalszej rywalizacji w mistrzostwach. Granie w Rzymie przed tak liczną publicznością jest trudnym do opisania doświadczeniem. Z emocjonalnego punktu widzenia było doskonale, technicznie wciąż musimy pracować i się rozwijać, żeby być groźniejszymi dla rywali – dodał reprezentant Włoch.

Nie pokazaliśmy w tym meczu wszystkiego, na co nas stać i nad czym pracowaliśmy przez całe lato. Mam nadzieję, a nawet jestem pewien, że we Florencji będziemy grali o wiele lepiej niż tutaj. Włosi grali niezwykle skutecznie, a my nie potrafiliśmy się przed tym obronić – nie ukrywał po meczu kapitan japońskiej drużyny, Masahiro Yanagida.Nie uważam, by rywale zagrali dziś dobry mecz, jest to więc nasza stracona szansa. Powinniśmy więcej ryzykować zagrywką, by wywrzeć większą presję na Włochach – dodał Yuichi Nakagaichi, szkoleniowiec reprezentacji Japonii.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved