Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Gianlorenzo Blengini podał skład Azzurrich na LŚ

Gianlorenzo Blengini podał skład Azzurrich na LŚ

fot. CEV

Mimo że rozgrywki włoskiej Serie A nie przyniosły jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia, trener reprezentacji Włoch nie czekając na wyłonienie mistrza Italii, już ogłosił szeroki skład na tegoroczną Ligę Światową. Obyło się bez większych niespodzianek, podobnie jak podczas Pucharu Świata Azzurri będą musieli sobie radzić bez Kovara i Parodiego, którzy po urazach nie wrócili do pełni formy, trzon zespołu pozostał jednak nienaruszony.

Gianlorenzo Blengini wykazał się wyjątkową konsekwencją w doborze zawodników. W szerokim składzie powołanym przez Włocha na Ligę Światową znaleźli się niemal wszyscy zawodnicy, którzy przed rokiem wywalczyli kwalifikację do igrzysk olimpijskich (z wyłączeniem Iacopo Massariego). Szkoleniowiec niezmiennie sporym zaufaniem obdarza młodego rozgrywającego – Simone Giannellego, dając także szansę kolejnemu młodemu zawodnikowi na tej pozycji – na co dzień grającemu w Revivre Milano­ niespełna 18­-letniemu Riccardo Sbertoliemu.W szerokim składzie Włochów znaleźli się stanowiący o sile zespołu Ivan Zaytsev i Osmany Juantorena. Nie zabrakło miejsca dla mającego na koncie bardzo dobry sezon ligowy, walczącego z Modeną o scudetto – Vettoriego czy też dysponującego stabilnym serwisem, wciąż zbierającego doświadczenie – Olega Antonova. To właśnie połączenie młodości z doświadczeniem ma być siłą zespołu z Italii.

Siatkarze reprezentacji Włoch mogą spokojnie koncentrować się na rozgrywkach Ligi Światowej. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego po dobrym występie w zeszłorocznym Pucharze Świata nie muszą bowiem już walczyć w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

21­-osobowy skład reprezentacji Włoch na Ligę Światową:

rozgrywający:

Simone Giannelli, Daniele Sottile, Riccardo Sbertoli

środkowi:

Enrico Cester, Davide Candellaro, Emanuele Birarelli, Simone Buti, Matteo Piano, Simone Anzani

przyjmujący:

Osmany Juantorena, Filippo Lanza, Oleg Antonov, Michele Fedrizzi, Iacopo Botto, Gabriele Maruotti

atakujący:

Ivan Zaytsev, Luca Vettori, Gabriele Nelli, Giulio Sabbi

libero:

Massimo Colaci, Salvatore Rossini

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved