Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gianlorenzo Blengini odkrył karty przed ME

Gianlorenzo Blengini odkrył karty przed ME

fot. Katarzyna Antczak

O braku takich gwiazd jak Zaytsev czy Juanorena w składzie Azzurrich na mistrzostwa Starego Kontynentu wiedziano już wcześniej. Decyzja trenera wicemistrzów olimpijskich nie przyniosła więc zaskoczeń. Szkoleniowiec reprezentacji Italii dokonał ostatecznego wyboru, powołując 14-osobowy skład, który zaprezentuje się w Polsce. 

Gianlorenzo Blenginiemu w podjęciu ostatecznych decyzji miały pomóc spotkania kontrolne z reprezentacjami Słowenii i Holandii. W składzie Włochów na mistrzostwa Europy znalazło się pięciu nowych zawodników: Spirito, Botto, Randazzo, Ricci i Balaso oraz dziewięciu wicemistrzów olimpijskich: Giannelli, Antonov, Lanza, Vettori, Buti, Piano, Colaci, Mazzone i Sabbi.

– Decyzja, która została podjęta, jest efektem rotacji, jakich dokonywałem w czterech meczach towarzyskich przeciwko reprezentacji Słowenii i Holandii, ale też długiej pracy w Cavalese. Przeanalizowałem informacje zwrotne, jakie otrzymywałem od każdego zawodnika. Mieliśmy czas na dokonanie oceny, uwzględniającej wszystkie aspekty, jak zaangażowanie czy dostępność. Było kilka możliwości, jednak finalnie zdecydowałem się postawić na czterech środkowych mających doświadczenie z gry podczas igrzysk olimpijskich – o swojej decyzji mówił Gianlorenzo Blengini.

Skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy:
rozgrywający: Simone Giannelli, Luca Spirito
przyjmujący: Oleg Antonov, Iacopo Botto, Filippo Lanza, Luigi Randazzo
środkowi: Simone Buti, Daniele Mazzone, Matteo Piano, Fabio Ricci
atakujący: Giulio Sabbi, Luca Vettori
libero: Fabio Balaso, Masimo Colaci

14-osobowy skład reprezentacji Italii we wtorek rano spotka się na lotnisku w Fiumincino, skąd wyruszy do Szczecina, gdzie Włosi rozegrają spotkania fazy grupowej.

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved