Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Giani, Heynen i sześciu Polaków w grze o fotel selekcjonera

Giani, Heynen i sześciu Polaków w grze o fotel selekcjonera

fot. Karolina Koster

Poznaliśmy nazwiska wszystkich kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Przegląd Sportowy informuje, że są wśród nich słynny Andrea Giani i Vital Heynen. Pozostali z ośmiu kandydatów to Polacy. Czas mija 20 listopada, potem związek dokona pierwszej selekcji.

Informacja o kandydaturze Andrei Gianiego jest sensacyjna, bo 47-letni Włoch nie dość, że od roku z powodzeniem prowadzi reprezentację Niemiec, to pracuje także w Revivre Mediolan. Mimo to, jak ustalili dziennikarze PS, chciałby zastąpić zwolnionego niedawno Ferdinando de Giorgiego na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Co więcej, pierwszy gest wykonał Polski Związek Piłki Siatkowej, który poprosił Włocha o nadesłanie oferty. Legendarny siatkarz reprezentacji Italii wyraził wstępne zainteresowanie ofertą. Nie wiadomo jednak, czy nadeśle swój program i przyjedzie do Polski na rozmowy. Musi się jednak szybko decydować, bo termin zgłoszeń mija w poniedziałek.Giani był gotowy przejąć biało-czerwonych już przed rokiem, gdy PZPS zwolnił Stephane’a Antigę. – Jestem zainteresowany pracą z reprezentacją Polski, bo jest ona bardzo silna. Jest w stanie wygrywać wszystkie turnieje na świecie – mówił w 2016 roku. Wtedy związek nie zainteresował się ofertą młodego szkoleniowca, mimo że Włoch sensacyjnie zdobył wicemistrzostwo Europy z reprezentacją Słowenii. Był jednak gotowy porzucić tę pracę dla biało-czerwonych. Ostatecznie podpisał umowę z federacją niemiecką i teraz stoi przed poważnym dylematem.

W podobnej sytuacji jest Vital Heynen drugi z zagranicznych trenerów, który został poproszony o nadesłanie oferty. Belg prowadzi reprezentację swego kraju, z którą awansował do półfinału mistrzostw Europy, oraz VfB Friedrichshafen. Bardzo chce jednak objąć stery reprezentacji Polski.

 

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved