Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Giampaolo Medei: To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie

Giampaolo Medei: To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie

fot. legavolley.it

Efektownym zwycięstwem nad obrońcami tytułu siatkarze Cucine Lube Civitanova otworzyli Klubowe Mistrzostwa Świata. – To był znakomity występ w naszym wykonaniu. Byliśmy świadomi możliwości rywali i dobrze zareagowaliśmy na zagrania z ich strony – mówił po meczu Osmany Juantorena.

Nasz zespół bardzo chciał wygrać, wyszliśmy na boisko z pozytywnym nastawieniem i pokazaliśmy znakomitą grę. Teraz musimy jednak jak najszybciej zamknąć ten rozdział, zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na meczu z ZAKSĄ. To będzie ciężkie spotkanie. Polacy są gospodarzami, mogą liczyć na wsparcie kibiców. Z pewnością przed nami ciekawe wyzwanie, teraz musimy odpocząć i jak najlepiej przygotować się do kolejnego meczu – ocenił Cwetan Sokołow. Jego zespół rozbił rywali zagrywką, punktując tym elementem 11 razem. Sam Sokołow tym elementem zdobył aż 6 oczek, w sumie punktując 20 razy.Ważne punkty zdobywał także Osmany Juantorena, który w całym meczu uzbierał ich 10. – Wygraliśmy z naprawdę trudnym rywalem, więc cieszy reakcja naszego zespołu. Tym bardziej, że graliśmy z bardzo wymagającym przeciwnikiem. To był znakomity występ w naszym wykonaniu, bo w końcu zagraliśmy przeciwko aktualnym Klubowym Mistrzom Świata. Byliśmy świadomi ich możliwości i dobrze zareagowaliśmy na zagrania z ich strony. Teraz przed nami kolejne równie trudne wyzwanie w meczu z gospodarzami. Zmęczenie? W tak trudnym turnieju nie jest odczuwalne, tutaj reguły są dla wszystkich takie same. To bardzo trudny i długi turniej, musimy dać z siebie wszystko podczas kolejnych spotkań – podsumował Juantorena.

Bardzo usatysfakcjonowany z postawy swojej drużyny był także szkoleniowiec Cucine Lube – Giampaolo Medei.Jestem zadowolony z tego, jak rozpoczęliśmy spotkanie. Zagraliśmy bardzo dobrze we wszystkich elementach. Oczywiście nasza dyspozycja w polu serwisowym dała nam tę przewagę, chociaż nie zawsze w tym sezonie tak to wyglądało. Bez wątpienia był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Jednak wciąż musimy twardo stąpać po ziemi, zrobiliśmy dopiero pierwszy krok. Przed nami kolejny rywal, wkroczyliśmy na dobrą drogę, ten początek cieszy, wiemy, jak ciężko będzie awansować do finałów – podsumował.

Dla obecnych Klubowych Mistrzów Świata porażka w pierwszym meczu niczego jeszcze nie oznacza, choć z pewnością nie tak miał wyglądać początek przygody Sady Cruzeiro Vôlei z tegoroczną edycją rozgrywek. – To był bardzo trudny mecz, źle gra się takie spotkania, nie grając dobrze w elementach zagrywki i rozegrania. Teraz musimy skoncentrować się na kolejnym meczu, a o tym jak najszybciej zapomnieć – skwitował kapitan drużyny Felipe Ferraz. – Rywale zagrali bardzo dobrze, głównie w elemencie zagrywki. Słowa uznania dla rywali. My musimy skoncentrować się na sobie i myśleć już o kolejnym rywalu – dodał trener brazylijskiej ekipy Marcelo Mendez.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved