Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gheorghe Cretu: Koncentrujemy się na ME

Gheorghe Cretu: Koncentrujemy się na ME

fot. Katarzyna Antczak

Gdańsk jest jednym z miast-gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Mecze fazy grupowej w ERGO Arenie rozegra Finlandia, Polska, Serbia i Estonia. Tej ostatniej nie udało się zakwalifikować na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. W turnieju barażowym została wyprzedzona przez Belgię.

O 19 do 23 lipca w belgijskim Kortrijk rozgrywany był ostatni europejski turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2018. Sześć drużyn Belgia, Białoruś, Estonia, Hiszpania, Niemcy i Słowacja walczyło o bilet na mundial.Ostateczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy gospodarzami turnieju i Estonią. Co prawda Estończycy wygrali premierową odsłonę meczu do 22, ale w kolejnych musieli już uznać wyższość Belgów.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz przeciwko Belgii. Mieliśmy nadzieję, że dzięki wygraniu tej pierwszej partii rywalom będzie grało się trudniej. Jednak oni od drugiego seta mocniej zaczęli zagrywać i poprawili swoją grę – powiedział Andres Toobal.

Z kolei Ardo Kreek, były środkowy m.in. ONICO Warszawa, dodał: – Po Final Four Ligi Światowej III dywizji w Meksyku nie zagraliśmy wielu meczów. Trochę trudno było nam złapać odpowiedni rytm. Jednak z dnia na dzień podczas turnieju w Belgii graliśmy coraz lepiej.

Estonia po turnieju w Belgii skupia się tylko i wyłącznie na przygotowaniach do EUROVOLLEY POLAND 2017.

Belgia była po prostu od nas lepsza. My popełniliśmy za dużo błędów własnych. Teraz koncentrujemy się na mistrzostwach Europy – zakończył Gheorghe Cretu, trener reprezentacji Estonii.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved