Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gheorghe Cretu: Dla mnie to nowe wyzwanie

Gheorghe Cretu: Dla mnie to nowe wyzwanie

fot. Katarzyna Antczak

Gheorghe Crețu stanowisko pierwszego szkoleniowca naszej drużyny objął po Andrzeju Kowalu. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu. Dziś w siedzibie klubu odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem nowego trenera. 50-letni szkoleniowiec jest bardzo dobrze znany polskim kibicom, w sezonie 2010-2011 prowadził grę AZS-u Olsztyn, a w latach 2014-2017 był szkoleniowcem Cuprum Lubin. Wcześniej Gheorghe Cretu był trenerem m.in. VC Lennik, Fiorese Spa Bassano, Al Arabi Ad-Dauha i Biełogorie Biełgorod.

Gheorghe Cretu od 2014 roku jest pierwszym trenerem reprezentacji Estonii. Dwukrotnie z estońską drużyną narodową wygrał Ligę Europejską, a w 2017 otrzymał tytuł trenera roku w Estonii. Jako zawodnik Crețu wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Rumunii i Austrii. W roli szkoleniowca sięgał po złoty medal w lidze austriackiej.Umowa, którą podpisaliśmy z trenerem Gheorghe Cretu, obowiązuje nas do końca sezonu, ale powiedzieliśmy sobie, że obie strony liczą na dobrą współpracę i mają nadzieję, że będzie dłuższa i owocna – rozpoczął konferencję prasową prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. Liczymy na zdecydowanie lepsze wyniki niż te obecne. Chcieliśmy dać drużynie nowy impuls, coś zmienić, w związku z tym zdecydowaliśmy się zatrudnić Gheorghe Cretu na stanowisko pierwszego trenera. Jednym z głównych argumentów, dla których zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Cretu, był fakt, że doskonale orientuje się w naszej lidze, śledził wyniki. W Cuprum Lubin trener miał okazję współpracować z Marcinem Możdżonkiem,, który się wypowiadał o trenerze w samych superlatywach.

Na początku chciałbym powiedzieć, że dla mnie jest to olbrzymi honor pracować dla takiej drużyny jak Asseco Resovia. Myślę, że wielu trenerów i pracowników byłoby bardzo szczęśliwych z możliwości pracy w takim klubie. Dla mnie to nowe wyzwanie, nowa sytuacja. Znam sytuację klubu, na bieżąco śledziłem wszystkie wyniki. W moim odczuciu zespół posiada wszystko, by osiągać dużo lepsze wyniki. Patrząc na tabelę, nie ma podziału na słabsze i mocniejsze zespoły. Jest wiele niespodzianek, każdy z każdym rywalizuje i do tej pory padło kilka zaskakujących wyników. W Rzeszowie pojawiłem się w poniedziałek wieczorem, dzięki czemu miałem możliwość rozmowy ze sztabem szkoleniowym, a także uczestniczenia w porannym treningu i krótkiej rozmowy z zawodnikami. Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem nie tylko trenerem, ale także ojcem, bratem dla zawodników, dlatego ta pierwsza rozmowa była dla mnie bardzo ważna. Przed nami niezwykle istotny pojedynek z Będzinem i na nim się teraz skupiamy. Musimy znaleźć swoją tożsamość jako drużyna, bo indywidualnie mamy bardzo dobrych zawodników – powiedział nowy trener Asseco Resovii, Gheorghe Cretu.

Wraz z nowym trenerem do sztaby dołączy jego asystent, Alar Rikberg. Z zespołem żegna się Marcin Ogonowski. Reszta sztabu pozostaje bez zmian.

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved